przejdź do Sochaczew.pl
240130 odwiedzin

Wydarzenia

A A A

Rok szkolny 2017/2018

Mamy już pierwsze sukcesy sportowe!

21 września 2017r. w Kamionie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe..

Na podium stanęli: Aleksandra Starbała kl. 7a i Michał Nowakowski kl.6b , którzy zdobyli brązowe medale,zajmując trzecie miejsca.

Do dalszego etapu czyli Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych oprócz medalistów zakwalifikowywali się Wiktoria Konratowska kl.5b, Mateusz Krupa kl.6a i Filip Dąbrowski kl.5a.

Dnia 26 września 2017r. na Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych Aleksandra Starbała kl. 7a zajęła 12 miejsce a Michał Nowakowski kl.6b zajął 9 miejsce i tym samym zakwalifikowali się do udziału w Mazowieckich Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się wiosną 2018r.

 

Udział w Kamionie w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych brali udział nasi absolwenci, którzy również stanęli na podium. Filip Szufiński zajął I miejsce, a Wiktor Michurski zajął II miejsce. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i absolwentów. Wszystkim gratulujemy i czekamy na następne medale.

                                                                                                                                                                                
 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Dnia 10 czerwca 2017r. na Stadionie Budowlani Łódź przy ulicy Górniczej 5 odbył się Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. Łącznie w zawodach uczestniczyło 30 drużyn z 10 województw w trzech kategoriach wiekowych. W każdej grupie, zarówno wśród klas IV, V i VI - wystąpiło po 10 drużyn. Rywalizacja i poziom gry wszystkich zespołów był imponujący, tutaj najmniejszy błąd mógł przeważyć szalę zwycięstwa. Nasza zwycięska drużyna wojewódzka w klasach szóstych przegrała dopiero z ubiegłorocznymi mistrzami i w ostateczności po dogrywce zajęliśmy miejsce tuż za podium. Skład tego zespołu to: Daria Wójcik, Weronika Pawlak, Ksawery Pętlak, Marcel Barcewicz, Sebastian Lewandowski, Ignacy Krzemiński, Kajetan Szydłowski, Mateusz Jeziak i Michał Nowakowski. Natomiast  drużyna klas czwartych to: Lena Kowalska, Piotr Pastuszko, Michał Pastuszko, Igor Kowalski, Paweł Jaworski. Uczniowie Ci zasługują na szczególną pochwałę, bo nie dość, że grali w mocno osłabionym składzie, nie poddali się i walczyli bardzo dzielnie. Bez możliwości zmian, nie bacząc na zmęczenie, grając mecz po meczu, dawali z siebie wszystko, zdobywając punkty nawet z najlepszymi zespołami turnieju. W ostateczności zajęli ósmą lokatę. Po rozgrywkach, ciepłym posiłku i dekoracjach, gdzie nie było przegranych, bo każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Niespodzianką dla wszystkich było uczestnictwo w Mistrzostwach Europy RUGBY 7, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Łodzi ( ŁKS Łódź ). A tam oczywiście oprócz rozgrywek najlepszych zespołów Europy, można było zdobyć autografy, selfie, zdjęcia grupowe i rozmowy z Mistrzami Europy. Do domów wróciliśmy  uśmiechnięci, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. Był to bardzo udany występ uczniów naszej szkoły. Mocno wierzymy, że za rok​ wrócimy, że złotymi medalami.

 

Dnia 17 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej

w Sochaczewie obył się I Szkolny Powiatowy Konkurs BEZPIECZNIE ZDROWO ROWEROWO nad, którym honorowy patronat objęła

Starosta Powiatu Sochaczewskiego p. Jolanta Gonta.

 

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele wychowania fizycznego- p. Aleksandra Kłos i p. Daniel Głowacki.

Głównymi celami konkursu było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu i integracja z dziećmi ze Zespołu Szkół w Erminowie.

W konkursie wzięło udział 8 szkół :

 • Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie,

 • Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim,

 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie,

 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Sochaczewie,

 • Zespół Szkół w Erminowie,

 • Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie,

 • Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej,

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie.

Drużyna z każdej szkoły liczyła czterech uczniów : dwie dziewczynki i dwóch chłopców, z klas 5 i 6.

Konkurs składał się z trzech części :

 1. Teoretycznej -uczniowie w drużynach czteroosobowych rozwiązywali test

  o ruchu drogowym z elementami pierwszej pomocy,

 2. Pokonywali szybkościowy tor rowerowy- jazda na czas,

 3. Pokonywali sprawnościowy tor rowerowy jeżdżąc ósemką, w rynnie, po tarce, przez cieśń, slalomem, przenosząc klocek.

 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Sochaczewie,

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej.

 

Zwycięskie szkoły otrzymały puchary i dyplomy a uczniowie medale.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominek za udział.

 

Rozdano nagrody indywidualne za najszybciej pokonany tor rowerowy.

Dostali je: Marcel Barcewicz z SP nr 2 Sochaczew, który był pierwszy,

Marcin Kobierecki z Zespołu Szkół z Erminowa , który uzyskał drugi czas

i Stanisław Kubiak z SP z Kurdwanowa, z trzecim czasem.

 

 

ZAŁOŻENIA PROGRAMU „SZKOLY KLUB SPORTOWY” 2017

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

 

Celem programu:

 

 

1)    stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

 

2)    poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

 

3)    promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

 

4)    zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

 

5)    stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;

 

6)    tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

 

7)    optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

 

8)    promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

 

9)    wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

 

Zadania programu:

 

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży powinny być prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Powinny się one odbywać na obiektach sportowych przystosowanych do prowadzenia zajęć sportowych lub w miejscach, w których można bezpiecznie przeprowadzać zajęcia w terenie. Istotnym założeniem jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku.

 

 

Turniej Piłki Nożnej

 

16 grudnia 2016 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Spotkanie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie pod hasłem „Rewanż za Euro Powiat o puchar starosty sochaczewskiego”.

W zawodach wzięło udział 12 reprezentacji klas czwartych z całego powiatu. Uczniowie naszej szkoły zajęli doskonałą czwartą lokatę. Nikolas Krzemiński zdobył statuetkę najlepszego zawodnika turnieju, a Igor Kowalski tytuł najlepszego zawodnika zespołu.

Skład zespołu:

 

 1. Krzemiński Nikolas
 2. Dąbrowski Filip
 3. Dudek Oliwier
 4. Kalota Bartosz
 5. Kowalski Igor
 6. Myśliński Wiktor
 7. Jaworski Paweł
 8. Pastuszko Michał

 

Gratulujemy!

 

        

Finał rugby

8 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Szkolnej Ligi RUGBY TAG, który odbył się w Łódzkiej Atlas Arenie. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z całej Polski. Nasi uczniowie zakwalifikowali się w kategorii klas szóstych. W wyniku zaciętej rywalizacji zajęliśmy bardzo dobre ósme miejsce. Młodzież otrzymała upominki i podziękowania za udział w zawodach. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Klaudia Włodarczyk, Ignacy Krzemiński, Sebastian Lewandowski, Maciej Kolbowski, Marcel Barcewicz, Michał Nowakowski, Weronika Pawlak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!


     

 

 

Rok szkolny 2015/2016


Nasza szkoła po raz kolejny na podium

07.12. 2015 r nasi uczniowie wzięli udział w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Po zaciętym boju ulegliśmy dopiero gospodarzom turnieju w finale i zajęliśmy drugie miejsce. Piotr Musiał dodatkowo otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.

Nasza drużyna:

 1. Wróblewski Jakub kl 6a

 2. Musiał Piotr kl.6a

 3. Gradowski Bartłomiej kl.6a

 4. Reczka Kacper kl.6a

 5. Dąbrowski Kacper kl.6b

 6. Kukieła Mateusz kl.6b

 7. Michurski Wiktor kl.6b

 8. Nowakowski Michał kl.4b

"Dwójka" zwycięża w Tagach

27 października 2015 roku odbył się Turniej Rugby TAG – Nadzieje Olimpijskie „Sochaczew mała Nowa Zelandia” na Hali Sportowej MOSiR. Uczniowie klas piątych zajęli pierwsze miejsce a chłopcy z klas szóstych miejsce drugie.

klasy szóste

 1. Szufliński Filip

 2. Gradowski Michał

 3. Reczka Kacper

 4. Wróblewski Jakub

 5. Pętlak Krystian

 6. Michurski Wiktor

klasy piąte 

 1. Kolbowski Maciej

 2. Madanowski Michał

 3. Pętlak Ksawery

 4. Lewandowski Sebastian

 5. Barcewicz Marcel

 6. Krzemiński Ignacy

 7. Nowakowski Michał – klasa czwarta

20 listopada 2015 r. w Siedlcach został rozegrany turniej półfinałowy (finał wojewódzki) dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w którym wzięła udział nasza szkoła. Uczniowie klas piątych zajęli w tym turnieju drugie miejsce.

Skład zespołu:

- Kolbowski Maciej

- Pętlak Ksawery

- Lewandowski Sebastian

- Barcewicz Marcel

- Włodarczyk Klaudia

- Nowakowski Michał

- Walczak Patryk

Uczniowie klas szóstych zajęli pierwsze miejsce i tym samym awansowali do finałów Szkolnej i Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 10 grudnia 2015r.

Skład zespołu klas szóstych:

- Szufliński Filip

- Gradowski Bartłomiej

- Reczka Kacper

- Musiał Piotr

- Kłos Wiktor

- Mamcarz Wiktoria

- Pętlak Krystian

- Kierubińska Wiktoria

Powiatowe zwycięstwa "Dwójki"

29 października 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Koszykowej dla chłopców, który odbył się w Zespole Szkół w Kątach. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

 1. Dąbrowski Kacper

 2. Gradowski Bartłomiej

 3. Gzik Jakub

 4. Kłos Wiktor

 5. Kukieła Mateusz

 6. Michurski Wiktor

 7. Musiał Dawid

 8. Musiał Piotr

 9. Pętlak Krystian

 10. Reczka Kacper

 11. Szufliński Filip

 12. Wróblewski Jakub

30 października 2015 roku odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt w Hali Sportowej MOSiR, w którym wzięły udział nasze uczennice. Reprezentacja zajęła trzecie miejsce.

 1. Giersz Wiktoria

 2. Kierubińska Wiktoria

 3. Krendzelak Zuzanna

 4. Mamcarz Wiktoria

 5. Pawlak Weronika

 6. Skorupa Milena

 7. Tonderska Kinga

 8. Włodarczyk Klaudia

 9. Włodarska Aleksandra

 10. Włodarska Karolina

 11. Wójcik Daria

 

"Dwójka znów na podium"

22 października 2015 r. odbyły się Powiatowe Biegi Sztafetowe, w których drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Zwycięzcami są następujący uczniowie:

1 Szufliński Filip

2. Kukieła Mateusz

3. Michurski Wiktor

4. Wróblewski Jakub

5. Reczka Kacper

6. Gradowski Bartłomiej

7. Jaworski Wojciech

8. Kolbowski Maciej

9. Madanowski Michał

10. Pętlak Krystian

11. Chaber Mateusz

Sztafeta chłopców zakwalifikowała się do Biegów Międzypowiatowych, które odbędą się wiosną 2016.

 

Złoty i srebrny medal uczniów Sp2 w Kamionie

7 października 2015 r. w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamionie uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów.

Najważniejsze to zdobycie złotego medalu przez Filipa Szuflińskiego z klasy VIa i brązowego medalu zdobytego przez Michała Nowakowskiego z kolasy IVb.

6 uczniów weźmie udział w Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamionie.

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość