Wydarzenia
ROK SZKOLNY 2021/2022
Minął już pierwszy semestr nauki i zabawy w szkole. Wiele ciekawych rzeczy działo się w czasie zimowych miesięcy w naszej świetlicy.
Podczas zimowych dni aktywnie pracowaliśmy na naszych zajęciach plastyczno - technicznych wykonując prace na konkursy ogólnopolskie, powiatowe i miejskie m.in. :
- ogólnopolski konkurs „Odpoczywaj na wsi” organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego;
- ogólnopolski konkurs świetlicowy „Bajki ubiegłego wieku” organizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej 164 w Krakowie;
- coroczny powiatowy konkursy na „Na najładniejszą, najciekawszą ozdobę choinkową” organizowany przez świetlicę w SP4 w Sochaczewie;
- powiatowy konkurs organizowany przez SCK w Sochaczewie „Na najładniejszą ozdobę i kartkę bożonarodzeniową”;
- powiatowy konkurs Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Walk nad Bzurą „Szopka bożonarodzeniowa”.
Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy naszych świetlicowych Artystów udało się nam osiągnąć wiele sukcesów:
- I MIEJSCE zespołu dziewczynek Zofii Bodal 3b, Izabeli Kołodziejskiej 3b i Małgorzaty Cieślak 2b w konkursie na „Szopkę bożonarodzeniową”;
- I MIEJSCE Julii Pływaczewskiej 3a w konkursie SCK na „Najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową”
Nasza świetlica także organizuje wiele ciekawych konkursów, projektów i akcji. Już od wielu lat w ramach innowacyjnego programu własnego „Coś z niczego, nic trudnego…” Pani Małgorzaty Kornackiej wychowawcy naszej świetlicy realizują projekt „Międzyświetlicowych Warsztatów Małych Artystów”. W ramach projektu odbywały się „Międzyświetlicowe Spotkania Małych Artystów”, konkursy międzyświetlicowe i spotkania szkoleniowe nauczycieli – wychowawców świetlic. W swoich założeniach projekt ma na celu:
- integrację społeczności świetlic szkolnych;
- wzajemną wymianę doświadczeń, pomysłów, inspiracji na różnorodne zajęcia w świetlicach;
- wdrażanie do podejmowania wielokierunkowej aktywności w świetlicach poprzez organizowanie różnorodnych zajęć plastyczno – technicznych, konstruktorskich, gier i zabawy edukacyjno – wychowawczych, akcji czy projektów;
- wdrażanie do aktywności twórczej, rozwijanie wyobraźni, kreatywnego wymyślenia, ekspresji, wrażliwości estetycznej;
Corocznie nasz projekt przyjmuje inną formę i zakres realizacji. W dobie pandemii, kiedy nie możemy się spotykać osobiście, działania w projekcie realizowane są w formie on – line poprzez wzajemne przesyłanie prezentacji multimedialnych z działaniami w świetlicach, opisów projektów różnorodnych zajęć, prac plastyczno – technicznych, konstruktorskich. W formie on – line odbyły się spotkania nauczycieli – wychowawców świetlic, organizowane są akcje i konkursy międzyświetlicowe.
W tym roku szkolnym w ramach projektu zaprosiliśmy świetlice z Sochaczewa i okolicznych gmin do udziału w konkursie plastyczno – technicznym „Kartka z kalendarza”. Konkurs bardzo podobał się dzieciom i wpłynęło na niego wiele pięknych prac. Wszystkie dzieła wykonane były przepięknie i z pomysłem, z wykorzystaniem oryginalnych materiałów. Wybór był bardzo trudny i komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie przy wyborze laureatów a zostali nimi:
W KATEGORII KLAS I – III
- Maciej Świnoga kl.3 SP4 w Sochaczewie
- Iga Apczyńska kl. 1a SP4 w Sochaczewie
II MIEJSCE zdobyli:
- Małgorzata Cieślak kl. 2b SP2 w Sochaczewie
- Mikołaj Flakowski kl. 1b SP4 w Sochaczewie
III MIEJSCE zdobyli:
- Amelia Piecka kl. 1a SP4 w Sochaczewie
- Zofia Szymańska – Saanane kl.3a SP2 w Sochaczewie
W KATEGORII KLAS IV – VIII
I MIEJSCE zdobyła:
- Antonina Czubak kl. IV Szkoła Podstawowa z Młodzieszyna
II MIEJSCE zdobył:
- Jakub Szewczyk kl. IVb SP2 w Sochaczewie
Komisja konkursowa wyróżniła również prace uczniów:
- Mai Sekleckiej kl. 2a Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim
- Hanny Balczak kl. 3d SP 6 w Sochaczewie
- Stanisława Dąbrowskiego kl. 1a SP 2 w Sochaczewie
- Julii Pływaczewskiej kl.3a SP2 w Sochaczewie
- Jakuba Szydzińskiego kl. 2a SP4 w Sochaczewie.
Szczegółowe informacje o konkursie wraz z fotorelacją zaprezentowaliśmy na głównej stronie internetowej naszej szkoły. Wszystkim laureatom i wychowawcom świetlic gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, akcjach i projektach.
Pragnąc zaprezentować wzajemną współpracę nauczycieli – wychowawców świetlic oraz wszystkich Świetliczaków z przesłanych na konkurs prac pragniemy skomponować i wydać pierwszy Międzyświetlicowy Kalendarz. Mamy nadzieję, że dzięki naszym sponsorom uda zrealizować się nasze plany.
Zima i Boże Narodzenie to czas kiedy wiele dzieje się
na naszych świetlicowych zajęciach „Coś z niczego, nic trudnego…”. Podczas zajęć tworzyliśmy piękne i nietuzinkowe dekoracje bożonarodzeniowe, które zdobiły domy naszych Świetliczaków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka tworzyliśmy oryginalne prezenty jak etui na telefony, torebki, breloczki na klucze. I chociaż pogoda za oknem raczej mało zimowa to my komponowaliśmy cudne zimowe krajobrazy, marząc o białej, mroźnej zimie i super się bawiąc. A wszystko oczywiście powstawało „coś z niczego” z starych tapet, materiałów, pudełek, korali, guzików, bo takie są właśnie nasze zajęcia robimy „coś nowego ze starego”. Nie ważne z czego tworzymy, ważna jest nasza wyobraźnia, kreatywność i chęć do pracy. Bo każdy z nas może zostać Małym Artystom wystarczy tylko chcieć!
Ale nie tylko tworzyliśmy ale także razem fajnie się bawiliśmy. A co ciekawego robiliśmy w te zimowe miesiące można obejrzeć w naszej świetlicowej fotorelacji.
Zapraszamy więc do naszej świetlicowej galerii, gdzie można podejrzeć nasze pomysły na „małe dzieła”, zobaczyć nasze zabawy, zajęcia czy akcje.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Małgorzata Kornacka
ŚWIETLICZAKI Z SP2
Szanowni Rodzice!
Z radością przystępuję do realizacji
z Państwa dzieckiem nowego programu profilaktycznego pod tytułem APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ. Chcę zwrócić Państwa uwagę, że wartościowy program edukacyjny uczy dzieci czegoś więcej niż tylko liczenia i czytania. Dobry program dotyka umysłu i serca. Budowanie poczucia własnej wartości dziecka oraz jego wiary we własne możliwości stanowić będą najważniejsze cele programu, o których wspólnie powinniśmy pamiętać.
Chcę, aby każde dziecko znalazło przyjaciół i potrafiło w zgodzie bawić się i współpracować z innymi; aby radziło sobie w trudnej sytuacji, optymistycznie podchodziło do zadań, które stawia przed nim życie; by było wytrwałe i kreatywne. Właśnie z tego powodu będę realizować program promocji zdrowia pt. APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ.
Kiedy się skaleczymy lub zranimy, sięgamy do apteczki pierwszej pomocy po plaster lub bandaż. W naszym programie każde dziecko będzie tworzyło swoją własną apteczkę pierwszej pomocy emocjonalnej potrzebną wtedy, kiedy trzeba poradzić sobie z trudnymi emocjami, odzyskać dobry humor i nadzieję. Każde dziecko na zajęciach wykona własną apteczkę i samodzielnie ją ozdobi.
W trakcie realizacji programu będziemy uzupełniać apteczki, zajmując się tematami, ważnymi dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania dziecka:
1. Moje skarby - jak leczyć rany duszy?
2. Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!
3. Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!
4. Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!
5. Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!
6. Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!
7. Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!
8. Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych!
9. Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!
10. Marzenia - wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!
Szanowni Państwo, w czasie realizacji programu APTECZKA będę proponować zabawy i ćwiczenia, które Rodzice mogą wykonywać razem z dzieckiem w domu dla wzmocnienia kształtowanych umiejętności.
Bardzo liczę na współpracę z Państwem. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii i refleksji.
Z wyrazami szacunku
Małgorzata Kornacka
„Jesień, jesień, co ciekawego w naszej świetlicy niesie…”
Przyszła jesień, liście spadały
w naszej świetlicy dzieci tańcowały.
Bawiły się z słońcem, wiatrem i naturą,
dobry humor i uśmiech zawsze były górą.
I nawet gdy deszcz pada i na dworze plucha,
dobry humor i tak Świetliczaków nie odpuszcza.
W świetlicowej sali pięknej, kolorowej,
zawsze do zabawy każdy jest gotowy.
Razem malujemy, dzieła tworzymy,
Tańczymy, budujemy i dobrze się bawimy.
Wiele atrakcji na nas tu czeka,
Dzień Bibliotek, świetlicowa dyskoteka.
Postacie z bajek do nas przybyły
i razem z nami się bawiły.
A co ciekawego u nas się dzieje
zapraszamy do oglądania w naszym świetlicowym kalnedarium drodzy przyjaciele…
ŚWIETLICOWA KARTKA Z KALENDARZA….
18 – 24.10. 2021 roku - TYDZIEŃ BIBLIOTEK W ŚWIETLICY
W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa wśród dziecimłodzieży. Nasza świetlica postanowiła aktywnie włączyć się do światowej akcji i zorganizowaliśmy TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W trakcie całego tygodnia poznawaliśmy
tajniki pracy różnych bibliotek, odkrywane dla nas przez naszą Panią Bibliotekarkę. Mieliśmy możliwość zwiedzenia magicznych zakamarków naszej
szkolnej biblioteki, zapoznania się nowościami wydawniczymi i posłuchania ciekawych opowieści czytanych przez uczniów naszej szkoły. A podczas zajęć plastycznych projektowaliśmy swoje zakładki do książek. To był wyjątkowy tydzień podczas, którego podróżowaliśmy w tajemniczym świecie bibliotek i książek.
„COŚ Z NICZEGO, NIC TRUDNEGO…”
Jak co roku w naszej świetlicy Mali Artyści mogą wykazać się swoimi talentami podczas innowacyjnych zajęć plastyczno – technicznych „Coś z niczego, nic trudnego…” prowadzonych dla nas przez Panią Małgorzatę Kornacką. Podczas zajęć nie tylko tworzymy super dzieła z różnorodnych nietuzinkowych materiałów ale także wiele się uczymy.
Nasze plastyczne zajęcia uczą nas wyobraźni, kreatywności, dążenia do celu i pokonywania trudności. Uczymy się jak wykorzystywać stare, nietypowe rzeczy do tworzenia nowych – dajemy „drugie życie starych rzeczom”. To świetna zabawa i super nauka o ekologii.
08.11.2021 roku - ŚWIETLIOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
W naszej świetlicy zawsze lubimy się bawić
i dlatego bardzo chętnie przyłączamy się do szkolnych akcji i projektów. W ostatnim czasie wraz z Sekcją Biblioteczną Samorządu Uczniowskiego pod opieka Pani Wioletty Biernat i Małgorzaty Kornackiej zorganizowaliśmy „Świetlicowy Dzień Postaci z Bajek” w ramach szkolnego projektu „Dzień Postaci z Bajek”. W ramach projektu w świetlicy Panie zorganizowały turniej wiedzy o bajkach ze słodkimi nagrodami. Były puzzle, rebusy, zgadywanki, kalambury, śpiewaliśmy piosenki z bajek. Dyskutowaliśmy o naszych ulubionych bajkach a także tworzyliśmy prace plastyczne na
ogólnopolski konkurs „Bajki ubiegłego wieku”. Największą atrakcją był jednak szkolny konkurs organizowany przez Sekcję Biblioteczną SU i Panią bibliotekarkę Wiolettę Biernat na najładniejszy, najciekawszy kostium postaci z bajki. Wszyscy bardzo chętnie się przebierali i prezentowali swoje stroje. Było suuuupeeerrr!!!
ŚWIETLIOWY CZAS RELAKSU …
W naszej świetlicy nigdy się nie nudzimy.
Tu zawsze coś ciekawego robimy.
Oprócz nauki jest też zabawa.
Na świeżym powietrzu bawić się to super sprawa.
Raz budujemy a raz tworzymy.
Czasem tańczymy a czasem lepimy.
Każdy z nas znajdzie tu to co lubi.
I żaden Świetliczak się u nas nie nudzi.
My się nigdy nie nudzimy!
Bo nasza świetlica to super sprawa.
Tu jest nauka i jest zabawa.
My tu tańczymy, śpiewamy, gramy.
I zawsze chętnie tu przebywamy.
W naszej świetlicy są fajne Panie,
które wciąż wymyślają nam ciekawe zadania.
A kto chce wiedzieć co fajnego robimy,
Do nasze szkolnej galerii go zaprosimy.
Tam nasze zdjęcia wciąż zamieszczamy.
Z innymi dziećmi dzielimy się pomysłami.
Kto pragnie zobaczyć dziś nasze harce.
Niech poszuka nas w świetlicowej szkolnej zakładce.
ŚWIETLICZAK z SP2
ROK SZKOLNY 2020/2021
Nadeszły wakacje, czas beztroskich zabaw, miłego leniuchowania i letnich wyjazdów. Zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021 – rok tak nietypowy, odmienny od poprzednich lat. Rok pełen wyzwań, doświadczeń, nauki on – line ale także rok nowych działań, akcji i świetlicowych projektów . Pomimo, że często do szkoły nie chodziliśmy i bawiliśmy się on – line w naszej świetlicy zawsze coś fajnego się działo. Były liczne szkolne i świetlicowe konkursy, akcje, uroczystości i projekty, zajęcia plastyczno – techniczne „Coś z niczego, nic trudnego…” oczywiście także w formie on – line.
Największym naszym całorocznym projektem były Międzyświetlicowe Warsztaty Małych Artystów. Już od kilku lat w różnej formie organizujemy takie spotkania. Do udziału w międzyświetlicowych spotkaniach zapraszamy świetlice z szkół podstawowych z miasta i gminy Sochaczew. W tym roku ze względu na pandemię spotkania obywały się w formie on – line. Było nam razem bardzo miło bawić się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia z Świetliczakami i wychowawcami z innych świetlic. W ramach projektu w tym roku zorganizowaliśmy:
- wzajemną międzyświetlicową wymianę pomysłów na kreatywne zajęcia plastyczne, techniczne czy konstruktorskie;
- drugie spotkanie wychowawców świetlic: „Aktywnie, kreatywnie z pomysłem w świetlicy szkolnej”;
- międzyświetlicowy konkurs plastyczno – techniczny „Moje fantazje do utworów Marii Konopnickiej”.
Międzyświetlicowy konkurs „Moje fantazje do utworów Marii Konopnickiej” zorganizowany został tuż przed zakończeniem roku szkolnego a jego rozstrzygnięcie odbyło się w środę 23 czerwca 2021 roku.
Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne zorganizowana została tylko skromna świetlicowa uroczystość. Podczas uroczystości kierownik i wychowawcy świetlic ogłosili wyniki konkursu i wręczyli nagrody oraz wyróżnienia uczniom. Nagrody i wyróżnienia dla dzieci z innych świetlic zostały rozwiezione przez koordynatora projektu.
A wybór zwycięzców w konkursie był bardzo trudny. Wszystkie prace, jakie wpłynęły na konkurs były bardzo pomysłowe, dopracowane a Mali Artyści włożyli wiele trudu i pracy w ich wykonanie. Dlatego komisja konkursowa w składzie wicedyrektor Pani Ewa Zielińska i Pani Karolina Majewska (plastyk) postanowiła nagrodzić i wyróżnić grupę dzieci.
W kategorii prac płaskich laureatami konkursu zostali:
I MIEJSCE – Iga Kubiszewska z świetlicy z SP6 – „Co słonko widziało”
- Maciej Świnoga z świetlicy z SP4 – „Stefek Burczymucha”
II MIEJSCE – Wiktoria Tomecka z świetlicy z SP2 – „Bocian”
III MIEJSCE – Anna Zydlewska z świetlicy z SP6 – „Przygody Pimpusia Sadełko”
- Iza Kołodziejska z świetlicy SP2 – ”Ogródek”
W kategorii prac wykonanych w formie makiety zwycięzcami zostali:
I MIEJSCE – Julia Krzemińska z świetlicy z SP4 – „Pszczółki”
- Antosia Wilamowska z świetlicy SP2 – „Muchy Samochwały”
II MIEJSCE – Kamil Zaczkowski z świetlicy SP3 – „Pszczółki”
- Nadia Lach z świetlic SP2 – „Podróż na bocianie”
III MIEJSCE – Amelia Walczak z świetlicy SP4 –„Jabłonka”
- Julia Pływaczewska z świetlicy SP2 – „Ogródek”
Ponadto komisja konkursowa nagrodziła specjalnym wyróżnieniem prace dzieci:
- Zuzanna Kowalska z świetlicy SP4
- Lidia Niekraszewicz z świetlicy SP6
- Maja Makowska z świetlicy SP2
- Natasza Kędzierska z świetlicy SP2
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali także wyróżnienia a byli to:
- Jan Kopyciński z świetlicy z SP1
- Maria Stawicka z świetlicy SP6
- Natalia Wiśniewska z świetlicy SP1
- Natalia Surówka z świetlicy SP6
- Roksana Sokołowska z świetlicy SP1
- Zofia Szymańska z świetlicy SP2
- Adrian Gasik z świetlicy SP1
- Malwina Jeżak z świetlicy SP1
- Aleksandra Barszcz świetlicy SP1
- Weronika Szymańska świetlicy SP1
- Jan Lot świetlicy z świetlicy SP1
- Marcel Zieliński z świetlicy SP1
- Anna Kubiak z świetlicy SP1
- Anna Brzozowska świetlicy SP1
- Franek Borowski świetlicy SP1
- Janek Sztramski świetlicy SP2
Laureatom i osobom wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych międzyświetlicowych konkursach, akcjach i projektach.
Serdecznie dziękujemy także wszystkim Świetliczakom a w szczególności wychowawcom z świetlic za udział w całorocznym projekcie: przygotowanie prezentacji świetlicowych zajęć, twórczości dzieci. Za udział w spotkaniu on – line wychowawców świetlic oraz pomoc i wsparcie dzieci w konkursie. Wiemy, że ten rok był wyjątkowy, bardzo wymagający dla świetlic i dziękujemy, że zechcieli Państwo wziąć udział w projekcie „Międzyświetliowych Warsztatów Małych Artystów”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również będziemy się razem spotykać i bawić w międzyświetlicowych akcjach.
Zapraszamy także do obejrzenia w naszej świetlicowej galerii zdjęć z przebiegu projektu. W załącznikach poniżej prezentujemy pomysły na aktywne, kreatywne zajęcia z naszej świetlicy i przesłane przez wychowawców z świetlic ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 3 z Sochaczewa.
Życzymy miłego oglądania i korzystania z pomysłów przez Małych Artystów.
KOORDYNATOR PROJEKTU: Małgorzata Kornacka
KIEROWNIK ŚWIETLICY SP 2: Beata Maciejewska
WYCHOWAWCY ŚWIETLICY SP2:
Natalia Kiełbasińska
Jolanta Rędzińska
MIĘDZYŚWIETLICOWY PROJEKT
„RATUJMY PSZCZOŁY”
Z okazji Światowego Dnia Pszczoły obchodzonego
20 maja nasza świetlica przystąpiła do Międzyświetlicowego Projektu
„RATUJMY PSZCZOŁY”
organizowanego przez świetlicę ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie.
W ramach projektu w naszej świetlicy przez kilka dni odbywały się różnorodne zajęcia edukacyjno - wychowawcze o życiu pszczół, ważnej roli rodzin pszczelich w przyrodzie i dla człowieka.
Razem z pszczółką Kają poznawaliśmy „pszczele sekrety” oglądając reportaże „Z kamerą wśród pszczół”.
Dyskutowaliśmy na temat, jak my możemy pomagać a nie szkodzić pszczołom.
W ramach pomocy małym przyjaciołom stworzyliśmy świetlicowy kwiatowy ogródek.
Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastyczno – technicznych podczas, których wykonywaliśmy cudne prace – „Pszczółki”.
A podczas zabaw na świeżym powietrzu bawiliśmy się w fotografa pszczół.
Mieliśmy także w naszej świetlicy „DZIEŃ PSZCZOŁY” – wyjątkowy dzień „pszczelich zabaw”, kiedy przyszliśmy ubrani cali na żółto.
Dzieciaki z naszej świetlicy wzięły również udział w konkursie organizowanym przez świetlicę z SP3
„Świetliczaki na ratunek pszczołom – PSZCZOŁA W OBIEKTYWIE”, na który wysłaliśmy zdjęcia pięknych prac plastycznych z pszczołami oraz fotografie pszczół w środowisku naturalnym.
Wszystkim bardzo podobał się projekt „RATUJMY PSZCZOŁY”.
Bardzo dziękujemy Wychowawcom i Świetliczakom z świetlicy z SP3 za zaproszenie do wspólnego akcji.
Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy razem dalej bawić się i uczyć biorąc udział we wspólnych międzyświetlicowych projektach.
Wychowawcy i Świetliczaki z SP2
Ratujmy pszczoły załącznik.docx
Witam was ponownie na internetowych zajęciach
„Coś z niczego, nic trudnego…”.
Przygotowałam ciekawy i szybki projekt na wykonanie pracy plastycznej „Wiosenne drzewo”.
W świetlicy wykonywaliśmy już drzewa jesienne i zimowe, różnymi technikami.
Teraz przyszedł czas na wykonanie drzewa w wiosennej odsłonie.
A jak je wykonamy? Mam dla was coś nowego.
PATCHWORK - a co to takiego?
PATCHWORK (czyta się „paczłork” lub „patłork”) – to metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. Słowem tym określa się także pracę wykonaną tą techniką.
I my właśnie wzorując się na tej metodzie wykonamy nasze wiosenne drzewa ale zamiast zszywać poszczególne elementy będziemy je sklejać.
Zapraszam do wspólnego tworzenia.
PANI MAŁGOSIA KORNACKA
WIOSENNE DRZEWO - załącznik.docx
HEJ DZIECIAKI – ŚWIETLICZAKI
ZAPRASZAM NA KOLEJNE ZAJĘCIA PLASTYCZNO – TECHNICZNE
„Coś z niczego, nic trudnego…”.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowałam dla was ciekawe propozycje wykonania prac plastycznych
(opisane w poniższych załącznikach).
Do stworzenia prac wykorzystałam materiały, które na co dzień używamy do innych celów, jak stara płyta CD, guziki, waciki kosmetyczne, papierowe talerze albo stare gazety.
Rzeczy te często, kiedy nie są nam już potrzebne wyrzucamy.
A ja pokażę wam jak kreatywnie je wykorzystać dając im „drugie życie”.
„NIE WYRZUCAJ – WYKORZYSTAJ,
ZRÓB COŚ Z NICZEGO TO NIC TRUDNEGO!”
ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO TWORZENIA
Pani Małgosia Kornacka
LETNIE OZDOBY Z RECYKLINGU załącznik.docx
"Kolorowy zawrót głowy"
Kolory
Powiem wam – ale w sekrecie –
Coś czego pewno nie wiecie:
Dziś nudziły się kolory,
Urządziły więc wybory,
Który najładniej wygląda.
Każdy niepewnie spogląda...
I jak wszystkie w miejscu stały,
Tak się wszystkie rozbrykały:
Żółty wskoczył na czerwony,
Na niebieski z drugiej strony,
A niebieski na czerwony...
I tak zrobiły zielony,
Później zaś pomarańczowy,
A na koniec fioletowy!
I tak długo się mieszały,
Aż wszystkie barwy powstały!
(Krzysztof Roguski)
Bardzo dziękujemy uczniom za tak liczny udział w konkursie.
Wykazaliście się wielką wyobraźnią, kreatywnością i inwencją twórczą. Stworzone przez was dzieła były bardzo barwne, fantazyjne i wykonane z wielką starannością.
Wybór tych najpiękniejszych i najciekawszych był bardzo, bardzo trudny.
Komisja konkursowa po licznych trudnych debatach dokonała jednak wyboru.
Decyzją komisji konkursowej na 8 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Zabierz mnie tam wyobraźnia 2021” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
zakwalifikowały się prace następujących uczniów:
-
Aleksandra Janiszewska VIA
-
Adam Skrzypkowski VIB
-
Franiszek Gabryś IVA
-
Jakub Włodardczyk VIA
-
Maciej Jaworski IVB
-
Maja Makowska IVA
-
Maja Wielgus VIA
-
Marta Krzeszowiec IVB
-
Agata Kominiak VIB
-
Anna Rogowiec IVA
-
Emilia Szymańska IVA
-
Igor Szymański VIA
-
Julia Bieńczyk IVA
-
Patryk Kacprzak IVB
-
Patryk Pływaczewski VIB
-
Wiktor Chaicki VIB
-
Zofia Duplicka VIA
-
Laura Ślusar IVb
Osoby wyróżnione proszone są o przyniesienie do szkoły swoich prac wraz w wypełnionymi i podpisanymi przez rodziców/dorosłych opiekunów poniższych dokumentów (karty zgłoszenia i klauzuly informacyjnej). Uzupełnione dokumenty NIE WOLNO przyklejać na prace – pozostawiamy w koszulkach lub kopertach. Prace należy zabezpieczyć przed zniszczeniem – nie rolować.
Dokumenty do pobrania i uzupełnienia w załącznikach poniżej:
- KLAUZULA INFORMACYJNA dla rodzic- tablica.docx
- KLAUZULA INFORMACYJNA 8 Konkurs ZMTW2021 KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY.pdf
Prace wraz z załącznikami prosimy o przynoszenie do szkoły i pozostawienie u Pań woźnych na wejściu dopiero po 10 KWIETNIA 2021 ROKU.
Na osoby wyróżnione w konkursie, których prace zakwalifikowały się do ogólnopolskiego konkursu będą także czekać drobne upominki.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział a osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Prace wszystkich uczestników konkursu można podziwiać w naszej galerii wystarczy kliknąć w poniższy link:
|
|
PRACE WYRÓŻNIONE W KONKURSIE I ZAKWALIFIKOWANE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ 2021" GRATULUJEMY. | |
|
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH.
Małgorzata Kornacka
Jolanta Rędzińska
Rada Samorządu Uczniowskiego