Sochaczew
"WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY..."

„WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA  ACH TO TY…”

Na Pierwszy Dzień Wiosny czekaliśmy .z utęsknieniem. A „Wiosna” przybyła do nas z piękną pogodą, słońcem i śpiewem ptaków -  a my powitaliśmy ją barwnie, głośno i radośnie.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to było wielkie święto zabawy dla uczniów oraz nauczycieli zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i opiekunów Panią Małgosię Kornacką i Jolę Rędzińską.

Z tej okazji w szkole odbył się WIOSENNY PRZEGLĄD PIOSENKI I TAŃCA, podczas, którego każdy mógł zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne.

Uczniowie z klasy VIb zamiast jednak śpiewania i tańczenia woleli zaprezentować kolegom swoje talenty aktorskie w przygotowanym wraz z wychowawcą Panią Elą Cieślak zabawnym przedstawieniu teatralnym „Grunt to rodzinka”.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski były także liczne konkursy dla uczniów, całych klas oraz wychowawców. Kultywując dawnym tradycjom w szkole odbył się konkurs na najładniejszą kukłę „Marzanny”. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawie wykonane a grono jury za trud i chęć prac wyróżniło aż 5 najpiękniejszych „Marzann”. W gronie laureatów znaleźli się: Lena Kowalska Ia, Julita Orlińska Ib, Amelia Ratajczak IIa, Dawid Krupin IIa i Amelia Romanowska IIIa.

Wiosna to czas radości, śpiewu ale przede wszystkim barw i kolorów dlatego  w tym dniu każdy mógł przyjść do szkoły wiosennie przebrany a za pomysłowość i zaangażowanie w stworzeniu wiosennego przebrania kilkoro uczniów zostało nagrodzonych drobnymi upominkami.

Aby przywitać nową porę roku nie tylko głośno i radośnie ale także ładnie i barwnie w naszej szkole zorganizowane były również  konkursy na „Kącik Tematyczny” i najładniejszą wiosenną dekorację. Komisja konkursowa Rady Samorządu Uczniowskiego po przejściu po wszystkich klasach miała nie lada orzech do zgryzienia, bowiem nie mogła dokonać wyboru, wszystkie kąciki i sale były piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe ale każdy konkurs ma swoje reguły i trzeba ich przestrzegać. W ramach wspólnych debat grono jury wybrało nie jedną ale trzy  klasy w których najbardziej podobały się kąciki tematyczne oraz dekoracja. Należały do nich klasy dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b, Ia i Ib oraz IVa i IVb, które otrzymały piękne nagrody  ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów.

Wiele emocji i radości sprawiła wszystkim niespodzianka – zadanie konkursowe przygotowane dla nauczycieli.  Dzieci powitały wiosnę tańcem i śpiewem a wychowawcy klas 0 – III mieli się wykazać z zadaniach ruchowych: skakaniu na skakance i spacerze z piłeczką na łyżeczce. Rywalizacja była zacięta, doping uczniów ogromny  a zwycięzcami zostały wychowawczynie klasy IIa – Pani Małgorzata Ksyna – Koper i oddziału przedszkolnego 0a Joanna Skarżyńska – Sławik.

Dla klas IV – VI i nauczycieli organizatorzy przygotowali inną niespodziankę – wspólna nauka tańca uczniów i nauczycieli pod kierunkiem prowadzącej tańce w szkole Wiktorii Brożyny.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole każdemu bardzo, bardzo się podobał. Wszyscy razem fantastycznie się bawiliśmy razem śpiewając i tańcząc.

To było naprawdę SUPER, SUPER powitanie wiosny.

Więcej zdjęć >>>

27.03.2014