Sochaczew
Wiosna w dwójce

18 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się trzecie spotkanie w ramach programu „Cztery Pory Roku w Dwójce”.  Tematem przewodnim była „Wiosna”. Podobnie jak w poprzednich edycjach odwiedziły nas maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Przedszkola nr 7. We wspólnej zabawie wzięło udział 104 dzieci.

Tym razem przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w różnorodnych formach aktywności. W sali gimnastycznej odbywały się quizy, zgadywanki, układanie puzzli. Najwięcej emocji dostarczyło dzieciom zadanie polegające na udekorowaniu Pani Wiosny barwnymi elementami wykonanymi wcześniej przez naszych uczniów w świetlicy szkolnej.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się układanie puzzli związanych z nadchodzącą porą roku. Przedszkolaki  radziły sobie wspaniale. Na sali panowała iście wiosenna atmosfera. W tym samym czasie odbywały się zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej i sportowe w sali zabaw „Radosna Szkoła”.  Dzieci układały kompozycje kwiatowe techniką origami. Z kolorowych kółek powstały piękne bukiety tulipanów.

W ramach zajęć sportowych nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali gry i zabawy z wykorzystaniem dużych klocków piankowych. Dzieci bawiły się doskonale, pokonując tor przeszkód czy przechodząc przez ciasny tunel. Na zakończenie imprezy wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Łąka” i wykonali taniec nawiązujący do tekstu utworu.

Efekty twórczości dzieci zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Rodzice małych artystów mogli je zobaczyć podczas Dnia Otwartego w naszej placówce.

Następne spotkanie z zaprzyjaźnionymi przedszkolami planujemy w kwietniu. Uczestnicy spotkania obejrzą lekcję otwartą w klasie pierwszej z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz odwiedzą szkolną bibliotekę i wezmą udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach programu organizowany jest także I Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem  „Moja ulubiona pora roku”. Program konkursu został dostarczony do wszystkich sochaczewskich przedszkoli i szkół. Na prace konkursowe czekamy do 30 kwietnia.

Więcej zdjęć >>>

21.03.2014