przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
275147 odwiedzin
Uczniowie "dwójki" odnoszą sukcesy

21 marca 2014r. czteroosobowa drużyna w składzie: Paulina Targaszewska, Kamil Cholewa, Damian Trusiński i Tomasz Młynarczyk, zajęła 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas szóstych szkół podstawowych "Potyczki Matematyczne"

 

17 marca otrzymaliśmy informację, iż Adam Milczarek, uczeń klasy IVb, przeszedł do II etapu Konkursu Matematycznego Pangea. Znalazł się on w grupie najlepszych 500 osób z całego kraju na poziomie klas czwartych.

W dniu 1 lutego 2014 r. Damian Trusiński z kl. VIa został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Gratulujemy!!!

W dniach 13 i 15 stycznia 2014 r. pierwszoklasiści naszej szkoły zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na specjalne spotkanie. Starsze koleżanki z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały spektakl muzyczno- kukiełkowy zachęcający do czytania i szanowania książek. Dzieciom bardzo podobała się wizyta. Na zakończenie uczniowie otrzymali na pamiątkę zakładki do książek. Obiecały, że będą często zaglądać do biblioteki.


Konkurs "Zbiórka makulatury i puszek aluminiowych rozstrzygnięty"!
 Dnia 17 stycznia 2014 r. w Starostwie Powiatowym rozdano nagrody i wyróżnienia  dzieciom i uczniom z 27 placówek oświatowych, które brały udział w  IX edycji konkursu zbiórki makulatury.Uczniowie naszej szkoły zajęli znaczące miejsca: W zbiórce makulatury II miejsce zajął Wiktor Kłos z kl. IVa , III miejsce - Julita Orlińska z kl. Ib. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i dyplomy uznania. Gratulujemy!!!

 

Udział uczniów w konkursach plastycznych.

1. Miejski konkurs na "Ozdoby choinkowe ze słomy" organizowany przez Wydział Edukacji UM w Sochaczewie pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Piotra Osieckiego. 
1 miejsce- Julia Lutyńska, klasa VIa
2. POWIATOWY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ
1 miejsce- Katarzyna Porodko, klasa II
wyróżnienie-Kacper Gajda, klasa II

 

Dnia 9 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Janusz Korczaka odbył się miejski konkurs
 pt." Let,s sing in English", w którym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
w kategorii SOLIŚCI:
w kl.1-3 wyróżnienie zdobyła Lena Kowalska z kl. Ia;
w kl. 4- 6  III miejsce zdobyła Julia Górnicka z kl.Vb
              wyróżnienie  -  Damian Trusiński z kl. VIa
W kategorii ZESPOŁY:

 II miejsce otrzymały Wiktoria Brożyna i Patrycja Ogrodowska z kl. VIb
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

30 listopada 2013r. odbył się etap rejonowy konkursu matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa Damian Trusiński, Paulina Targaszewska i Kamil Cholewa. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Damian Trusiński, choć pozostali uczestnicy rónież godnie zaprezentowali szkołę. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnego sukcesu w Warszawie! Już 1 lutego 2014r.

Sukcesem naszych uczennic zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczno - literacki ph. "Wyczaruj Misia".
II miejsce w kategorii opowiadanie zajęła Natalia Marciniak z kl. VI a za pracę literacką pt. "Miś ożywa". Wyróżnienie w tej samej kategorii uzyskała Inga Ert-Ebert z kl. IV a. Gratulujemy!
23 listopada 2013 r.odbył się etap rejonowy konkursu polonistycznego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI a Damian Trusiński, który wykazał się ogromną wiedzą z dziedziny literatury i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnego sukcesu w Warszawie! Już 25 stycznia 2014 r. !!!

 

Powiatowe Dni Retoryki, które odbyły się 27 listopada 2013 r. w Teresińskim Ośrodku Kultury zakończyły się  sukcesem naszych uczniów. Oto wyniki.  W kategorii  Przemówienie :

Patrycja Ogrodowska  z kl. VI b zajęła  III miejsce i Srebrny Cyceron za  przemówienie pt. „Stop pracom domowym”

Gabrysia Maciejewska z kl. VI a otrzymała wyróżnienie za przemówienie pt. „Kto zrozumie nastolatki”.

Naszą szkołę reprezentowali ponadto: Julia Komosa kl. V b, Klaudia Potrzebowska kl. VI a, Wiktoria Brożyna kl. V b, Tomek  Młynarczyk kl. VI b.

 

 

 

W Wojewódzkim konkursie  plastycznym   „ Jesienny pejzaż wsi”  ogłoszonym  przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu  –  I miejsce w kategorii KOLAŻ  - wiek 12-13 lat zajęła  Agata Dąbrowska z kl. VI a


Paulina Targaszewska – laureatka ogólnopolskiego konkursu „Niepodległa”.

            Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie postanowili uczcić 95 – tą rocznicę Święta Niepodległości. Wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Niepodległa” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

            W tegorocznej edycji konkursu należało wykonać pocztówkę  przypominającą różne okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 1989. Aktywnie w realizację tego projektu na kole historycznym włączyła się klasa IV a: Gabrysia Bombrych, Kinga Tonderska, Inga Ert Ebert, Ola Olejczniczak, Zuzia Krendzelak i Ola Libera. Piękną pracę wykonał również Mateusz Chaber z klasy IV b, ale jury konkursu doceniło pocztówkę Pauliny Targaszewskiej z klasy VI a.

            19 listopada 2013 roku w Muzeum Niepodległości w Warszawie, byłym Pałacu Radziwiłów, odbyła się uroczysta gala, na której Paulina Targaszewska odebrała dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za wykonanie patriotycznej pocztówki. W jej kategorii wiekowej nadesłano 80 prac z całej Polski – z Katowic, Kielc, Krakowa, Giżycka, Warszawy, Łosic i z Załuskowa. Po wręczeniu nagród wszyscy laureaci wzięli udział w lekcji muzealnej o historii Orła Polskiego w symbolach narodowych.

            Serdecznie gratulujemy Paulinie Targaszewskiej  z klasy VI a  i życzymy jej dalszych sukcesów w konkursach historycznych!!! Już wkrótce relacja Pauliny z wyjazdu na galę inauguracyjną!

Agnieszka Sławińska

 

Miło nam poinformować , że uczennice naszej szkoły zostały laureatkami powiatowych  konkursów organizowanych  przez Zespół Szkół im. F. Chopina  w Chodakowie.

Paulina  Targaszewska  z kl. VI a zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „ ORTOLUDEK”:

Julia  Górnicka z kl. V b  zajęła I miejsce  w I POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ śpiewając utwór pt. „Taki kraj”

Dnia 13 listopada 2013 r.  w  Zespole Szkół  im. F. Chopina odbyło się uroczyste podsumowanie w/w konkursów i  wręczenie nagród .Zaproszeni goście usłyszeli najlepszych wykonawców konkursu piosenki patriotycznej. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego  młodych  pieśniarzy .Uczestnicy otrzymali piękne albumy książkowe  o polskich miastach i krainach geograficznych oraz  dużo słodkich przysmaków od sponsorów z firmy Bakoma.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powiatowe Dni Retoryki, które odbyły się 27 listopada 2013 r. w Teresińskim Ośrodku Kultury zakończyły się  sukcesem naszych uczniów. Oto wyniki.  W kategorii  Przemówienie :

Patrycja Ogrodowska  z kl. VI b zajęła  III miejsce i Srebrny Cyceron za  przemówienie pt. „Stop pracom domowym”

Gabrysia Maciejewska z kl. VI a otrzymała wyróżnienie za przemówienie pt. „Kto zrozumie nastolatki”.

Naszą szkołę reprezentowali ponad to: Julia Komosa kl. V b, Klaudia Potrzebowska kl. VI a, Wiktoria Brożyna kl. V b, Tomek  Młynarczyk kl. VI b.

A A A
01.03.2014
godz.22:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt