Sochaczew
Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy! To rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Dzieci z naszej szkoły  zawsze z wielkim zaangażowaniem, własnoręcznie wykonują choinkowe, świąteczne ozdoby, dekorują swoje klasy i z niecierpliwością czekają na wigilie klasowe. Ale przede wszystkim, chcąc podkreślić ten mistyczny charakter okresu bożonarodzeniowego, wystawiają Jasełka.

Nie inaczej było i w tym roku. Jasełka przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole zostały wystawione w  środę 21 grudnia, a przedstawienie przygotowały klasy IB, IIB oraz przedstawiciele klasy IIIB i IVB. W rolę reżyserek wcieliły się Pani Magdalena Górska i Małgorzata Ksyna- Koper.

Od razu dało się zauważyć niezwykle urokliwą scenografię, która wprowadziła publiczność w magiczną, świąteczną atmosferę. Wszystkich przywitał Pan Dyrektor Dariusz Kosiński i przekazał Betlejemskie Światełko od harcerzy z naszego miasta. Na wstępie uczniowie wykonali piękny układ taneczny z lampionami do piosenki „ Noel”.

Jakże wiele emocji i wzruszeń wywołało przedstawienie jasełkowe pt.: „Ach! Co za noc!”

Była grota ze świętą rodziną, piękne anioły, owieczki, owczarek. Wśród bohaterów znaleźli się także pastuszkowie, mędrcy, Gwiazda Betlejemska, Niedźwiedź będący uosobieniem diabła. Doskonałym uzupełnieniem tekstu mówionego była muzyka budująca nastrój poszczególnych scen. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się, ponieważ jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

więcej zdjęć >>>

23.12.2022