Sochaczew
Pamiętamy!

22 września reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obchodach upamiętniających rocznicę rozstrzelania w Boryszewie 50 żołnierzy Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej. Pomnik przy ul. Sobieskiego w Boryszewie to symbol patriotyzmu, bohaterstwa tych, którzy nie bali się oddać życie za ojczyznę, ludzi, dla których ojczyzna była największą wartością.

W uroczystości udział wzięli samorządowcy, mieszkańcy ziemi sochaczewskiej, delegacja z Bydgoszczy, delegacje służ mundurowych oraz poczty sztandarowe. O odpowiednią oprawę zadbało wojsko, które było odpowiedzialne za salwę pamięci i apel poległych.

Przed mszą święta polową, którą celebrował biskup diecezji łowickiej, Andrzej Franciszek Dziuba, młodzież SP2 zaprezentowała program słowno-muzyczny, w którym poprzez listy pisane przez żołnierzy do swoich matek, dzieci i żon przybliżyła zebranym wydarzenia sprzed 80 lat. W tej niezwykłej korespondencji wojennej można było wyczytać ogromny szacunek dla rodzinnych wartości, miłość do ojczyzny i gotowość do najwyższych poświęceń. Ten wzruszający program w pięknej oprawie muzycznej przygotowali i przedstawili uczniowie starszych klas: Anastazja Bregu, Amelia Jaskulska, Basia Krupa, Daria Bodal, Julia Gala i Kacper Michnowski. Uczniowie wzięli także udział w mszy świętej oraz wysłuchali apelu poległych.

24.09.2021