przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
272889 odwiedzin
Dykcja najważniejsza, ale... tylko z Arturem Barcisiem

 

Dykcja najważniejsza, ale... tylko z Arturem Barcisiem

 

                                                                                 

 

      Oto kolejny projekt szkolnej grupy teatralnej przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tym razem uczestniczki zajęć “Magia Teatru” stworzyły niezwykłe nagranie wraz ze znanym aktorem Teatru Ateneum. Młode artystki nagrały piosenkę pod tytułem “Dykcja”, którą w oryginale wykonuje Artur Barciś. Ten wybitny aktor teatralny i filmowy jest także autorem słów do wspomnianego utworu. Współpraca z panem Arturem była dla nas wielkim wyróżnieniem i wspaniałą przygodą. Poznałyśmy cudownego, niezwykle serdecznego człowieka, z ogromnym poczuciem humoru, pełnego pasji i miłości do języka ojczystego. W tym trudnym dla wszystkich czasie nauki zdalnej projekt stał się inspiracją do realizacji całkiem nowych pomysłów.

     W pracę nad filmem zaangażowały się uczennice z klasy 7a i 7c, należące do grupy teatralnej prowadzonej przez panią Justynę Miziołek. Montaż filmu jest dziełem pani psycholog – Katarzyny Sankowskiej-Wienc. Wszystkie próby i spotkania odbywały się on-line. Wyzwanie było ogromne, pracy dużo, ale dla nas wszystkich to również wspaniała przygoda.

W nagraniu udział wzięły: Sandra Adamczewska, Daria Bodal, Małgosia Fortuna, Julia Gala, Kinga Gniwek, Oliwia Kłos, Maja Kreps, Ania Traczyk.

Brawo DZIEWCZYNY!!!

 

Film można obejrzeć na kanale YouTube. Dedykujemy go wszystkim, którzy kochają język polski:)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Z3VexjNRQ7M 

 

 

A A A
23.02.2021
godz.10:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt