Zakończenie inne niż wszystkie

Dzień zakończenia roku szkolnego to najpiękniejszy dzień w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka ostatniego dzwonka, aby jak najszybciej rozpocząć upragnione wakacje. Nadchodzi czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Jednak tegoroczne zakończenie było inne niż wszystkie. W klasach młodszych i starszych, z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii, odbyło się w kilku turach. Można powiedzieć, że było nietypowe, gdyż i ten rok szkolny zaskoczył nas ogromnie. Zaczął się tradycyjnie, w szkole, a zakończył w domu. Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią wszyscy uczniowie mogli chociaż w tym ostatnim dniu na chwilę wrócić do szkoły, by pożegnać się z klasą i z wychowawcą, odebrać upragnione świadectwo, nagrodę czy dyplom, podziękować nauczycielowi za miniony rok. Wszystko było bardzo ważne w tym dniu. Podczas oficjalnej ceremonii uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza miasta, Dyrektora szkoły i Radę Rodziców.

Pan Dariusz Kosiński w swoim przemówieniu dziękował wszystkim, którzy     w czasie zdalnego nauczania dzielnie pokonywali trudy codzienności, a więc uczniom, rodzicom i nauczycielom, a na kolejny rok szkolny życzył obecnym powrotu do tradycyjnej nauki. Szczególne słowa Dyrektor skierował do absolwentów klas ósmych, życząc im, aby w życiu spełniały się ich marzenia,   a takim najbliższym będzie dostanie się do wybranej szkoły. W odpowiedzi       ósmoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom SP 2 oraz rodzicom za wieloletni trud wychowania i kształtowania ich osobowości. Wychowawcy klas 8a i 8b pożegnali swoich podopiecznych słowami: Do zobaczenia w dorosłym życiu! Były miłe, ciepłe słowa, serdeczne podziękowania i łzy wzruszenia.

Kończymy rok 2019/2020. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom. Dzisiaj z pewnością życzymy sobie tego, by po wakacjach spotkać się w szkole. Ale zanim to nastąpi, odpoczniemy na wakacjach. Niech będą słoneczne, bezpieczne i zdrowe. Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji. Czekamy na Was we wrześniu!

więcej zdjęć >>>

27.06.2020