"Wielkanoc coraz bliżej..."

„WIELKANOC  coraz bliżej…”

Hej dzieciaki te małe i duże, już niedługo Wielkanoc.

I chociaż te święta pewnie będą nieco inne, to również mogą być radosne i kolorowe.

A wszystko zależy tylko od nas.

Bo święta to rodzina i miły czas, jaki razem spędzimy.

A żeby ten czas przygotowań minął nam nie tylko na nauce ale także na zabawie, już dzisiaj zapraszam was do udziału w fajnych akcjach w naszej szkole.

PO PIERWSZE

Twórz niebanalne dekoracje wielkanocne i ozdabiaj nimi swój dom.

Inspiracje do tworzenia pomysłowych „małych dzieł” znajdziesz na stronie naszej szkoły w zakładce świetlicy w wydarzeniach.

PO DRUGIE

Weź udział w akcji „Kartka wielkanocna dla przyjaciela lub nauczyciela”.

A jak wziąć udział? To bardzo proste:

•  wykonaj zabawną kartkę w formie papierowej (zrób potem zdjęcie) lub elektronicznej (np. Microsoft Office Word)
  •  jeśli jesteś odważny i  lubisz żartować, zrób SOBIE zdjęcie w fajnej aranżacji wielkanocnej (np. jako króliczka, jajeczka, baranka) i skomponuj z niego swoją unikatową kartkę
  •  napisz fajne, zabawne życzenia (w formie rymowanki, wierszyku itp.), które będą bawić a nie obrażać!
  •  prześlij nauczycielowi lub przyjacielowi, grupie znajomych poprzez portale społecznościowe, maila, szkolny dziennik elektroniczny swoją kartkę

PO TRZECIE

W tygodniu przed świętami na stronie szkoły w zakładce świetlicy w wydarzeniach będę zamieszczać różnorodne wielkanocne zagadki.

Sprawdź się na ile znasz nasze tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Do zabawy zaproście także rodziców, opiekunów.

Każdego dnia nowa zagadka a następnego dnia jej rozwiązanie.

SPRAWDŹ SIĘ – ILE WIESZ?

A  jeśli masz ochotę podzielić się pomysłami na swoje dekoracje czy na ekstra kartkę wielkanocną prześlij mi ją lub zdjęcie na maila kornackamalgorzata@op.pl

a ja zamieszczę twoje dzieło w wraz z opisem na stronie naszej szkoły.

BO CHOCIAŻ DO SZKOŁY NIE CHODZIMY TO RAZEM FAJNIE SIĘ POBAWIMY

ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ ZABAWY.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Pani Małgorzata Kornacka