przejdź do Sochaczew.pl
240421 odwiedzin
Wyniki V edycji Powiatowego Konkursu „List do…”

Wyniki V edycji Powiatowego Konkursu „List do…”

 

W tym roku w naszym konkursie zachęciliśmy  młodzież do napisania listu do bohatera

II wojny światowej w związku z 80. rocznicą jej wybuchu.

Chcieliśmy tym samym przekonać się, czy dla współczesnej młodzieży  sylwetki bohaterów tamtych czasów mogą być inspiracją i wzorem postępowania.

Okazało się, że ten niełatwy temat,  poruszył serca naszych uczniów, którzy pisali

o bohaterstwie i odwadze często zwykłych ludzi, którzy przez wichry historii,  musieli podjąć nierówną walkę, niejednokrotnie  przypłacając ją życiem.

Uczniowie klas IV-VIII  w piękny, często wzruszający sposób,  nawiązywali do odwagi

i poświęcenia tych, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju, a których postawa

i bohaterstwo są niedościgłym wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń.

 

Na  V edycję konkursu „List do…” wpłynęło 71 listów z 14 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim. Są to szkoły podstawowe z:   Kozłowa Biskupiego, Wyczółk, Iłowa, Teresina, Paprotni, Kamiona, Kątów, Młodzieszyna, Gawłowa oraz  szkoły z Sochaczewa, czyli SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6 oraz nasza „Dwójka”.

Staraliśmy się wybrać najciekawsze prace, a przy tym docenić każdą ze szkół i podziękować nauczycielom, którzy zmobilizowali swoich uczniów do konkursowych zmagań.

Jury, złożone z nauczycielek języka polskiego, postanowiło przyznać następujące nagrody  

i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i klasy 7-8. Pod uwagę braliśmy nie tylko treść, formę i kompozycję listu, ale szczerość, oryginalność wypowiedzi oraz szatę graficzną.

 

Kategoria klas 4-6

 

I miejsce- Jagoda Bluszcz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni

II miejsce przyznano ex aequo dla: Nadii Czubackiej ze Szkoły Podstawowej im. w Gawłowie oraz Julii Marzec ze Szkoły Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka                     w Sochaczewie

III miejsce ex aequo dla: Aleksandry Tempczyk ze  Szkoły Podstawowej  nr 3 im. B. Krzywoustego w Sochaczewie oraz dla Wiktora Jażdżyka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

 

Wyróżnienia otrzymali:

- Błażej Słowiński ze Szkoły Podstawowej im. gen. Bryg. Franciszka Włady w Kamionie

- Weronika Wosińska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach

- Zuzanna Chojnacka ze Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim

 

Kategoria klas 7-8

 

I miejsce- Michał Budner ze Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim

II miejsce- Wiktoria Kamińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

III miejsce – Karolina Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Wyczółkach

 

Wyróżnienia otrzymali:

- Bartłomiej Jarzębowski ze Szkoły Podstawowej  im. św. M. Kolbego w Teresinie

- Małgorzata Feliniak ze Szkoły Podstawowej   im. Marszałka J. Piłsudskiego w Iłowie

- Nikolas Krzemiński ze Szkoły Podstawowej  nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

- Antoni Kocik ze Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

- Amelia Ratajczak ze Szkoły Podstawowej  nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

 

 

O terminie wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów poinformujemy po zakończeniu kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa.

                                                                                                                                                                                                                            Dyrekcja SP nr 2 nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie oraz

                                                                      organizatorzy konkursu -  nauczyciele poloniści

A A A
17.03.2020
godz.12:14

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość