przejdź do Sochaczew.pl
240125 odwiedzin
„Dnia jednego o północy”

 

 Niecodzienne widowisko zatytułowane „Dnia jednego o północy” obejrzeli uczniowie naszej szkoły w piątek 20 grudnia. Fabuła tego bożonarodzeniowego jasełkowego przedstawienia dzieje się w „biednym Betlejem i złotej Jerozolimie”. Bohaterowie przedstawienia pojawiają się w trzech odsłonach. W pierwszym akcie widzimy śpiących Pasterzy, którym Anioł Pański zwiastuje dobrą nowinę, w drugim zaglądamy na dwór Heroda, a w trzecim oddajemy cześć Jezusowi w żłóbku. Scenariusz widowiska powstał w oparciu o tekst dramatu Lucjana Rydla. Młodzi aktorzy posługują się oryginalnym tekstem, a to stwarza w przedstawieniu cudowną polską i religijną atmosferę. Stajenka betlejemska, a w niej Święta Rodzina: Maryja, Józef i nowonarodzony Jezus, stanowią treść witraża zawieszonego nad sceną. Muzyka towarzysząca przedstawieniu to tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru i solistów.                                                                                                                        

W wydarzeniu wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów, od najmłodszych do najstarszych, co sprawiło, że spektakl stał się widowiskiem dla wszystkich. Do żłóbka bowiem przychodzą nie tylko Pasterze i Trzej Królowie, ale także małe dzieci ze swoimi ulubionymi misiami oraz kolędnicy ubrani w stroje góralskie. To barwne widowisko uświetnili swoim występem uczniowie klas młodszych – Ia i IIIa oraz artyści z klas V-VIII.

„Dnia jednego o północy” to rozśpiewane magiczne widowisko, przepełnione mądrym tekstem i przepiękną muzyką. Dla nas stanowi piękny przykład tradycyjnych polskich jasełek, które warto wystawiać i oglądać.

 

Więcej zdjęć >>>

A A A
22.12.2019
godz.22:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość