Dzień Pluszowego Misia z biblioteką szkolną.

Pluszowy miś – ulubiona zabawka, która od 117 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie swoje święto obchodzi 25 listopada.

Dzień Pluszowego Misia to wspaniała okazja, aby  promować czytanie, dlatego też biblioteka szkolna zorganizowała dla przedszkolaków z oddziału 0A spotkanie czytelnicze. Dzieci z dumą przyniosły swoje misie-przytulanki oraz z dużym zainteresowaniem oglądały książki o misiach. W trakcie zajęć czytelniczych i plastyczno-ruchowych poznały okoliczności powstania zabawki i wysłuchały historii o misiu Tulisiu, który bardzo chciał mieć przyjaciela. Chętnie śpiewały z pokazywaniem piosenki o misiach oraz kolorowały misia. Wszystkim towarzyszyła radosna atmosfera zabawy.

Uczniowie klasy IB z okazji Dnia Pluszowego Misia, 29 listopada w ramach współpracy międzybibliotecznej, odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie, gdzie obejrzeli teatrzyk ukazujący wartość przyjaźni pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. Dziękujemy.

07.12.2019