Sochaczew
Sukcesy w konkursach z okazji Roku Sienkiewicza

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek  Zespół Szkół  im. Fryderyka Chopina zaprosił uczniów klas IV- VI do udziału w dwóch powiatowych konkursach.  W związku z rokiem Sienkiewicza obydwa swą tematyką wiązały się z książką „W pustyni i w puszczy” tegoż autora.

Pierwszy z nich  polegał na narysowaniu  komiksu  związanego z treścią książki, a drugi na napisaniu wywiadu ze Stasiem Tarkowskim. Uroczyste podsumowanie w odbyło się w piątek 13 maja. I chociaż to data o złej sławie, to wbrew wszystkiemu, przyniosła naszej szkole wspaniałe sukcesy, bo zdobyliśmy aż 4 nagrody!

W Konkursie Literackim „ Wywiad prasowy ze Stasiem Tarkowskim”

I miejsce zajęła  Karolina Zatorska z kl. Va, wyróżnienie otrzymała Inga Ert-Eberdt z kl. VIa

W  konkursie  na „ Lekturowy Komiks”  III miejsce zajęła Aleksandra Fortuna z kl. VI b, a Julia Fiedukowska z Va zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy, a zwycięskie wywiady będziecie mogli przeczytać w następnym wydaniu szkolnej gazetki.

17.05.2016