Sochaczew
Rekord Guinnessa pobity!!!

18 maja 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej otrzymała długo oczekiwaną wiadomość. Komisja Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdziła ustanowienie nowego światowego rekordu. Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania został pobity przez polskich uczniów 6 listopada 2015 r w ramach programu Śniadanie daje moc, w liczbie 6778 uczestników.

Ten niesamowity wyczyn należy do polskich uczniów klas I-III ze szkół podstawowych, w tym naszej, które pokazały całemu światu swój ogromny entuzjazm dla zdrowego odżywiana i codziennego jedzenia śniadania. Niecodzienna lekcja była okazją do sprawdzenia swoich umiejętności kulinarnych oraz odpowiedzialności za pracę własną i zespołu. Uczniów uczestniczących w tym zdarzeniu rozpiera radość i duma z tego, że zostali małymi rekordzistami w tak prestiżowej próbie, jaką jest bicie Rekordu Guinnessa.
Koordynator projektu - Joanna Skarżyńska Sławik
19.05.2016