Sochaczew
Miejski Turniej 3xHappy

W dniu 12 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie odbył się Miejski Turniej „3xHappy”. W konkursie brało udział 16 uczniów klas IV-VI z czterech sochaczewskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 7. Uczestników i opiekunów przywitała p. dyrektor Hanna Celeda, życząc wszystkim zawodnikom udanej zabawy i osiągnięcia wspaniałych wyników. Turniej polegał na układaniu kostek z sześciu elementów. Uczniowie przystąpili do konkursu na sześciu poziomach trudności – poziom 1- niebieski, poziom 2 -zielony, poziom 3 - żółty, poziom 4 - pomarańczowy, poziom 5 - czerwony i poziom 6 -fioletowy. Zadanie polegało na jak najszybszym ułożeniu kostek. Rywalizacja była zacięta, a zwycięzców dzieliły tylko sekundy. Najlepszy okazał się  Kacper Rzepczyński (SP4), który sześć kostek ułożył w czasie – 1 minuta 12 sekund. Drugie miejsce zajęła uczennica Julia Kawecka (SP 4) z czasem – 1 minuta 22 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Kuśmierczykowi (SP 4) z czasem – 1 minuta 25 sekund. Udział w turnieju był dla uczniów wspaniałą zabawą, która uczy cierpliwości, ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość i sprawność manualną. Podczas konkursu panowała przyjazna, miła i ciepła atmosfera.  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Pielat

Sylwia Trzeciak