„I Międzyszkolny Turniej Sprawności Ratowniczych”

W dniu 09 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, odbył się  „I Międzyszkolny Turniej Sprawności Ratowniczych”. Celem spotkania było  propagowanie ogólnopolskiej akcji RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Wszyscy mali ratownicy byli bardzo dobrze przygotowani. Do wykonania były trzy zadania zespołowe (obejmujące wiadomości praktyczne), jedno zadanie muzyczno-ruchowe oraz trzy zadania sprawnościowe, który były połączone z umiejętnościami praktycznymi, polegającymi na wykazaniu się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, czyli tzw. pomocy przedmedycznej.  W zadaniu muzyczno-ruchowym aktywny udział wzięliśmy także my nauczyciele,  Patronat na turniejem objęli: Kuratorium Oświaty i Wychowania  w Warszawie oraz Burmistrz Miasta Sochaczewa pan Piotr Osiecki. Pan Burmistrz ufundował dla każdej ze szkół nagrodę rzeczową w postaci fantoma „Baby Ania”, który będzie służył w każdej szkole  do prowadzenia kolejnych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy tzw. pomocy przedmedycznej. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: SP 7 –  1 m, SP 4 – 2 m, SP 2 – 3 m, SP 3 – 4 m. Bardzo serdeczne dziękujemy za pokaz umiejętności naszym dzieciom i gratulujemy wyniku.-mieliście najmniej czasu do nauki Do obejrzenia reportażu zdjęciowego zapraszamy na stronę www.radiosochaczew.pl.

20.06.2015