Sochaczew
„BEZPIECZNI NA DRODZE”

Zakończył się właśnie tydzień akcji „BEZPIECZNI NA DRODZE” organizowany w ramach udziału szkoły w projekcie „B&N czyli B jak Bezpieczny i N Niechroniony” realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W trakcie całego tygodnia uczyliśmy się zasad ruchu drogowego, tak aby w sposób bezpieczny poruszać się po ulicach. W tym tygodniu gościliśmy policjantkę z Powiatowej Komendy Policji w Sochaczewie, która rozmawiała z uczniami o najważniejszych, podstawowych obowiązkach pieszego i rowerzysty na drodze. W szczególności rozmawialiśmy o obowiązku noszenia odblasków po zmroku czy posiadania karty rowerowej przez dzieci, które samodzielnie poruszają się rowerem po drogach.

Podczas wtorkowego spotkania rozdane zostały także nagrody w szkolnym konkursie dla klas „Cztery pory roku w dwójce” – konkursie na najładniejszą salę lekcyjną w naszej szkole.  W trakcie całego roku klasy miały za zadanie dbania o estetykę swoich sal, czystość, dekorację czy swoje kąciki przyrodnicze. Zwycięskimi klasą w kategorii klas IV – VI były:

I MIEJSCE – klasa VIb

II MIEJSCE – klasa IVa

III MIEJSCE – klasy IVb i VIa

W kategorii klas 0 – III laureatami zostali:

I MIEJSCE – świetlica

II MIEJSCE – klasy Ia i IIa

III MIEJSCE – klasy Ic i Ib

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Zwycięskie klasy otrzymały piękne kwiaty do swoich sal a klasa VIb za zdobycie największej liczby punktów otrzymała „Puchar Wiosny”, o który w kolejnej edycji konkursu będą mogą powalczyć inne klasy.

Ale to nie jedyne ciekawe rzeczy, jakie robiliśmy w szkole. W trakcie całego tygodnia podczas zajęć wychowania fizycznego dzieci miały możliwość uczenia się bezpiecznego poruszania się rowerem. Wielkie wyzwanie czekało natomiast na uczniów klas IV, którzy w 11 czerwca zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową.

Swoją znajomością zasad ruchu drogowego i kreatywnością uczniowie wykazywali się podczas tworzenia klasowych plakatów „Widoczni, bezpieczni na drodze” czy projektowania własnych unikatowych odblasków.

To był bardzo aktywny tydzień podczas, którego bardzo dużo działaliśmy i wiele się nauczyliśmy. A przed nami kolejny tydzień naszego projektu „Czerwiec – miesiącem bezpieczeństwa” – „BEZPIECZNI W WAKACJE”.

więcej zdjęć >>>

15.06.2015