WIEM, JAK POMAGAĆ!

WIEM,  JAK POMAGAĆ!

Zakończyliśmy już pierwszy etap naszej szkolnej akcji „Czerwiec – miesiącem bezpieczeństwa”. W tym tygodniu uczyliśmy się zasad  udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym, wzywania służb ratunkowych czy zabezpieczania miejsca zdarzenia, wypadku. Naszymi nauczycielami, byli nasi młodsi koledzy – uczniowie z klasy Ic, którzy pod kierunkiem wychowawcy Pani Joli Rędzińskiej uczyli nas krok po kroku, jak udzielać pomocy rannym osobom i zasad reanimacji. Nasi Mali Ratownicy swoim pokazem zachwycili wszystkich uczniów naszej szkoły.

Fantastyczny pokaz przygotowali, także nasi goście – strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Sochaczewa.  Strażacy zaprezentowali mam super pokaz z zakresu profesjonalnego ratownictwa medycznego oraz sprzęt  ratowniczo - gaśniczy. Każdy z nas mógł także poczuć się,  jak strażak przymierzając strażackie ubranie, puszczając wodę z węża czy zwiedzając wóz strażacki.

To była super lekcja, podczas której nie tylko wiele się nauczyliśmy ale także fantastycznie bawiliśmy. Teraz każdy z nas może zostać Małym Ratownikiem.

więcej zdjęć >>>

06.06.2015