Finał „Czterech Pór Roku w Dwójce”

2 czerwca 2015 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie  świętowała niecodzienne wydarzenie . W tym dniu zakończyła się II edycja  projektu edukacyjnego pod hasłem „Cztery Pory Roku w Dwójce”,  trwającego  od października 2014 r. do maja 2015 r. Koordynatorką i inicjatorką działań była p. Ewa Zielińska, wicedyrektor SP2. W realizacji zadań uczestniczyli także wychowawcy klas pierwszych , klasy przedszkolnej oraz wychowawcy świetlicy.

Do projektu przystąpiły podobnie jak w poprzednim roku szkolnym dzieci z zaprzyjaźnionych z „Dwójką” przedszkoli- Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Miejskiego Przedszkola nr 7 im. Marii Montessori. W ciągu całego roku szkolnego przedszkolaki odwiedzały SP2 kilkakrotnie. Dzieci uczestniczyły  w zajęciach z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej. Gry i zabawy ruchowe organizowane w sali gimnastycznej wywoływały wśród nich ogromny entuzjazm.

W wielkim finale mali goście obejrzeli program artystyczny pt.” Cztery pory roku” przygotowany przez uczniów kl. 4 pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Justyny Miziołek, realizującej innowację pedagogiczną pt. „ Magia Teatru”. Barwne i wesołe widowisko wywołało dużo pozytywnych emocji. Widzowie wraz z aktorami mogli na nowo odkrywać uroki zimy, wiosny, lata i jesieni.

Po części artystycznej nastąpił moment rozdania nagród i wyróżnień dzieciom, które zwyciężyły w II edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego „ Moja ulubiona pora roku”. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew p. Piotra Osieckiego.

Adresatami konkursu byli uczniowie sochaczewskich przedszkoli i szkół  podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w dowolnej technice na temat wybranej pory roku. Na konkurs napłynęły 122 prace,  z czego nagrodzono 15, a wyróżniono 12.

W I grupie wiekowej, obejmującej przedszkola i oddziały przedszkolne, nagrody otrzymali: Kornelia Matuszewska z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi , Michalina Bizoń i Iga Szczepanik z Miejskiego Przedszkola nr 1, Zuzanna Wójcik z Miejskiego Przedszkola nr 3, Wiktoria Szewczyk z Miejskiego Przedszkola nr 6 , Michalina Kochanowska z Miejskiego Przedszkola nr 7, Kaja Kubiszewska i Aniela Karda z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7  oraz  Michał Machała i Maja Jakubiak z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3.

Ponadto komisja wyróżniła: Pawła Bodala , Adama Gołębiewskiego i Lilianę Matuszczak z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi , Wojtka Jaczyńskiego z Miejskiego Przedszkola nr 6, Karolinę Kawecką i Joannę Wilczyńską i Annę Caban z Miejskiego Przedszkola nr 3  oraz Maję Fedorowicz i Zuzannę Ciągarlak z Miejskiego Przedszkola nr 7.

Zwycięzcami konkursu plastycznego w II grupie wiekowej przeznaczonej dla klas I zostali: Lena Figut ze Szkoły Podstawowej nr 4 , Karol Kalota i Karolina Kuracka ze Szkoły Podstawowej nr 2,

Klara Kisiel ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Filip Jarząb ze Szkoły Podstawowej nr 7. Wyróżnienia otrzymali: Paulina Ziembińska z SP 7, Maja Martinek SP3, Eryk Chądzyński SP4.

Po uroczystym wręczeniu nagród dzieci wraz z opiekunami obejrzały wystawę wszystkich prac nadesłanych na konkurs. Piękną ekspozycję zaprojektowała i wykonała p. Katarzyna Milczarek , nauczycielka plastyki z SP2.

Zabawa w ramach projektu „ Cztery Pory Roku w Dwójce” okazała się bardzo ciekawą formą współpracy z przedszkolami i szkołami z terenu Sochaczewa. Pozwoliła dzieciom na bliższe poznanie środowiska szkoły „ Dwójki” oraz wspólne przeżywanie radosnych spotkań.

więcej zdjęć >>>

03.06.2015