Czerwiec - miesiącem bezpieczeństwa

W maju 2015 roku nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „B&N czyli B jak Bezpieczny i N Niechroniony” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz akcji społecznej „Bezpieczne wakacje 2015” organizowanej przez Fundacje Bezpieczne Wakacje pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Założeniem naszych działań w projektach jest podnoszenie świadomości na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wdrażanie do bezpiecznego wypoczynku, zabaw w trakcie wakacji oraz uczenie udzielania pierwszej pomocy.

Z tej okazji w ramach projektu w naszej szkole w czerwcu („Czerwiec - miesiącem bezpieczeństwa”) odbywają się różnorodne akcje, happeningi oraz konkursy nawiązujące do tematyki projektu. W każdym tygodniu czerwca podejmujemy różnorodne działania, akcje w ramach naszego projektu m.in.:

•   1 – 5 czerwca „WIEM JAK POMAGAĆ!”
  • 8 – 12 czerwca  „BEZPIECZNI NA DRODZE”
  • 15 – 19 czerwca „BEZPIECZNI W WAKACJE”

Zwieńczeniem naszych działań będzie wielki Piknik Rodzinny, podczas którego będziemy wspólnie się bawić, uczyć i miło spędzać czas.

W programie imprezy znajdują się :

• Prezentacje artystyczne i sportowe uczniów naszej szkoły;
  •  „Wiem, jak pomagać!” – pokaz pierwszej pomocy
  • Rozstrzygnięcie organizowanych konkursów, akcji;
  • Międzyklasowe rozgrywki sportowe;
  • „Dla każdego coś fajnego”, czyli konkursy, turnieje, sportowe (m.in „III Turniej o Puchar Super Rodziny”, „Mistrz żonglerki) dla dzieci, rodziców, nauczycieli;
  • Wspólne zabawy i gry rekreacyjne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ FANTASTYCZNEJ ZABAWY

02.06.2015