Sochaczew
Z wizytą w Kłodawie

Uczniowie klas czwartych i klasy Va 25 maja udali się na ciekawą wycieczkę, której głównym punktem była wizyta w kopalni soli w Kłodawie.

Z zewnątrz kopalnia nie wyglądała zbyt imponująco, za to w środku, 600 metrów pod ziemią, robi wrażenie. Wędrując po solnych korytarzach i słuchając słów przewodnika o kopalnianych duchach, miało się wrażenie, jakbyśmy cofnęli się w czasie i mieli za chwilę spotkać świętą Kingą, patronkę kopalni. Zachwycały nas piękne skalne groty, solne jaskinie i rzeźby pięknie podświetlone różnokolorowymi światłami. Nie obyło się też bez zabawnych zdarzeń. Kiedy stojącym przy szybie wentylacyjnym włosy stawały dęba, jeden z uczniów chciał sprawdzić, jak silny jest podmuch powietrza i stanął przy jego wylocie w hełmie, które każdy obowiązkowo musiał mieć na głowie. Nagle silny powiew zrzucił mu z impetem hełm, który  zginął w czeluści otworu wentylacyjnego. Po chwili konsternacji wszyscy wybuchli śmiechem, a hełm znalazł się w drugiej części korytarza.

Kolejnym etapem wycieczki był Konin i wielogodzinny pobyt w parku rozrywki Mikroskala. Oprócz gier i zabaw, można było podziwiać makiety kolejowych dworców, miast ze znanych filmów, jak „Godzilla” czy „Gwiezdne wojny”. Najwięcej jednak emocji dostarczyło oglądanie filmu w 6D, gdzie pokonywaliśmy przestrzeń na motorze, uciekając przed bandytami, a później walczyliśmy z dinozaurami we wnętrzu ziemi.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu z kilogramem soli dla każdego, pamiątką z Kłodawy. To świetnie się złożyło, bo wielu z nas dało tę sól mamom jako prezent z okazji Dnia Matki. Mamusie były zachwycone niecodziennym upominkiem.

29.05.2015