Sochaczew
FINAŁ "WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY” W SP2

FINAŁ „WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY” W SP2

„Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”  to szlachetna akcja niesienia pomocy potrzebującym chorym. Uczniowie naszej szkoły co roku starają się aktywnie wpierać akcję, zbierając fundusze razem z innymi wolontariuszami.

W  tym roku z okazji WOŚP  Rada Samorządu Uczniowskiego, Harcerze i Zuchy               z 4 Drużyny Harcerskiej „Koniczyna” we współpracy z nauczycielami zorganizowali w poniedziałek 12 stycznia finał „Orkiestry” w szkole. Oprócz corocznej zbiórki pieniędzy prowadzonej przez harcerzy i zuchy w tym dniu odbył się także pokaz ratownictwa medycznego na sali gimnastycznej. Podczas pokazu uczniowie i nauczyciele przyswajali podstawową wiedzę z udzielania pierwszej pomocy, ucząc się praktycznych działań a także zapoznali się z zasadami bezpiecznej zabaw  w czasie  zimy.

Pokaz to tylko jedna z atrakcji jakie zorganizowane zostały dla dzieci. W klasach oraz na świetlicy odbyły się warsztaty plastyczno- techniczny „Wielka orkiestra”, poświęcone idei WOŚP a dzieci, które uczestniczyły w finale w studiu w Warszawie oraz kwestowały na ulicach dzieliły się swoimi wrażeniami z innymi. Ponadto nauczyciele w klasach przeprowadzili zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów i bezpiecznego udzielania pomocy.

To był bardzo aktywny, ciekawy i fajny dzień naszej szkole.

A o tym co zorganizowaliśmy w naszej w szkole z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 11 stycznia mieliśmy możliwość opowiadać w studiu Radia Sochaczew, gdzie mieliśmy przyjemność gościć. Było to wielkie wydarzenie dla naszych uczniów, bowiem była to pierwsza nasza wizyta w radiu i możliwość wypowiadania się na żywo na antenie.

Stres i trema ogromna ale wrażenia BARDZOOO….pozytywne.

więcej zdjęć >>>

17.01.2015