Sochaczew
„Maleńka miłość w żłobie śpi…”

„Błękitny prezent” to tytuł przedstawienia, które uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali podczas spotkania wigilijnego w poniedziałek 15 grudnia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się zastępca burmistrza Sochaczewa Marek Fergiński,  proboszcz parafii MBNP ksiądz Jacek Skrobisz, przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek, przedstawiciel Rady Rodziców Jerzy Michurski, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomicznego w Sochaczewie Danuta Szewczyk-Kozłowska , emerytowani nauczyciele oraz obecnie zatrudnieni nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

W pierwszej części uroczystości widzowie obejrzeli spektakl, którego scenariusz oparty był m.in. o teksty Ernesta Brylla. Błękitna paczuszka wędrująca z rąk do rąk przypadkowych ludzi, często samotnych i skrzywdzonych przez los, sprawiała, że ich życie nabierało blasku, a w sercach rodziła się nadzieja na lepsze życie. Tajemniczy prezent krył bowiem znaną wszystkim prawdę, że wystarczy odrobina miłości, aby przemienić serce człowieka. Piękna sceneria, mądre i ważne słowa oraz pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej sprawiły, że widzowie wczuli się w atmosferę nadchodzących świąt,  a także otaczającej nas rzeczywistości.

Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie przy opłatku oraz kolacja wigilijna.

18.12.2014