1)    stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

2)    poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

4)    zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

5)    stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;

6)    tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

7)    optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

9)    wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Zadania programu:

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży powinny być prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Powinny się one odbywać na obiektach sportowych przystosowanych do prowadzenia zajęć sportowych lub w miejscach, w których można bezpiecznie przeprowadzać zajęcia w terenie. Istotnym założeniem jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku.

Rok szkolny 2016/2017

Turniej Piłki Nożnej

16 grudnia 2016 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Spotkanie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie pod hasłem „Rewanż za Euro Powiat o puchar starosty sochaczewskiego”.

W zawodach wzięło udział 12 reprezentacji klas czwartych z całego powiatu. Uczniowie naszej szkoły zajęli doskonałą czwartą lokatę. Nikolas Krzemiński zdobył statuetkę najlepszego zawodnika turnieju, a Igor Kowalski tytuł najlepszego zawodnika zespołu.

Finał rugby

8 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Szkolnej Ligi RUGBY TAG, który odbył się w Łódzkiej Atlas Arenie. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z całej Polski. Nasi uczniowie zakwalifikowali się w kategorii klas szóstych. W wyniku zaciętej rywalizacji zajęliśmy bardzo dobre ósme miejsce. Młodzież otrzymała upominki i podziękowania za udział w zawodach. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Klaudia Włodarczyk, Ignacy Krzemiński, Sebastian Lewandowski, Maciej Kolbowski, Marcel Barcewicz, Michał Nowakowski, Weronika Pawlak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Rok szkolny 2015/2016

Nasza szkoła po raz kolejny na podium

07.12. 2015 r nasi uczniowie wzięli udział w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Po zaciętym boju ulegliśmy dopiero gospodarzom turnieju w finale i zajęliśmy drugie miejsce. Piotr Musiał dodatkowo otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.

"Dwójka" zwycięża w Tagach

27 października 2015 roku odbył się Turniej Rugby TAG – Nadzieje Olimpijskie „Sochaczew mała Nowa Zelandia” na Hali Sportowej MOSiR. Uczniowie klas piątych zajęli pierwsze miejsce a chłopcy z klas szóstych miejsce drugie.

7. Nowakowski Michał – klasa czwarta

20 listopada 2015 r. w Siedlcach został rozegrany turniej półfinałowy (finał wojewódzki) dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w którym wzięła udział nasza szkoła. Uczniowie klas piątych zajęli w tym turnieju drugie miejsce.

- Walczak Patryk

Uczniowie klas szóstych zajęli pierwsze miejsce i tym samym awansowali do finałów Szkolnej i Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 10 grudnia 2015r.

Powiatowe zwycięstwa "Dwójki"

29 października 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Koszykowej dla chłopców, który odbył się w Zespole Szkół w Kątach. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.