przejdź do Sochaczew.pl
219413 odwiedzin

Informacje

A A A

Rok szkolny 2019/2020

 

ANDRZEJKI 2019

Zebrała się nasza gromada, gdy wieczór już zapadał.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc.

Bo tańców było wiele i loteria przyjaciele.

Liczne konkursy i zawody.

Każdy coś wygrał lub zdobył.

Każdy mógł zostać Królem łowienia.

Lub wygrać dobry los w kole marzeń spełnienia.

Były rzuty do celu i słodkie prezenty.

Aby nikt do domu nie powrócił smętny.

Wszyscy  fajnie się bawili.

 Miły wieczór razem spędzili.  

 

   

 

więcej zdjęć >>>

 

 

„ZGADNIJ KTO TO TAKI?” – karykatura nauczyciela

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rada Samorządu Uczniowskiego wraz opiekunem zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły „ZGADNIJ KTO TO TAKI?” – karykatura nauczyciela. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i wpłynęło bardzo dużo dzieł, które zachwyciły nauczycieli.

  Wszystkie karykatury w sposób zabawny i z pomysłem przedstawiały nauczycieli z naszej szkoły a komisja konkursowa miała nie lada problem wybrać te najlepsze, najfajniejsze prace. Po długich debatach wyróżniono za ciekawy pomysł i wykonanie następujące dzieci:

 • Pola Nowak klasa „0”
 • Alicja Kmiecińska klasa „0”
 • Zosia Szymańska – Saanane klasa Ia
 • Kornelia Janiszewska klasa IIa
 • Marysia Jagura klasa IIb
 • Emilka Szymańska klasa IIIa
 • Lena Kowalewska klasa IIIa
 • Julia Cieślak klasa IVa
 • Romana Pavuchak klasa IVa
 • Julia Gala klasa VIc
 • Bartłomiej Gala klasa VIc
 • Małgosia Fortuna klasa VIc
 • Antek Rędziński klasa Va
 • Natalka Wolniak klasa Va
 • Jakub Klocek klasa VIc
 • Daria Bodal klasa VIc

  Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbyło się podczas szkolnego apelu z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe od Rady Rodziców a pozostali uczestnicy drobne upominki i słodkości.

 

 

 

Wszystkich osobom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy ponownie za rok.

Rada Samorządu Uczniowskiego

Opiekun M. Kornacka

 

   

 

 

 

NOWA RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

ROK SZKOLNY 2019/2020

W dniu 10 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu w brało udział 204 uczniów z klas IV – VIII.

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

 • Nikola Giersz Va – 86 głosów -  PRZEWODNICZĄCA RSU;
 • Amelia Kloch VIIIb - 81 głosów – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO RSU;
 • Kinga Gniwek VIc – 37 głosów - SEKRETARZ RSU.

 

Dziękuję za udział  w wyborach

Małgorzata Kornacka

Nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego klas IV - VIII

  

 

 

 

 

Rok szkolny 2018/2019


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

12 października 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2018/2019 o miano przewodniczącego, zastępcy i skarbnika walczyło dwunastu kandydatów z klas IV - VIII. Głosy rozłożyły się następująco:

Kajetan Szydłowski z klasy VIII b – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Filip Dąbrowski z klasy VI a – Zastępca Przewodniczącego

Kinga Gniwek z klasy V c i Amelia Kloch  z klasy VII b – Skarbnik

W tym samym dniu uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów otrzymał pan Daniel Głowacki, który wyraził zgodę na objęcie tej funkcji.

 

 

 

Rok szkolny 2017/2018


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

28 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W roku szkolnym 2017/2018 o miano przewodniczącego, zastępcy i skarbnika walczyło ośmiu kandydatów z klas czwartych, piątych i szóstych. Głosy rozłożyły się następująco:

Ignacy Krzemiński z klasy VII b – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Amelia Kloch z klasy VI b – Zastępca Przewodniczącego

Kinga Gniwek z klasy IV c – Skarbnik

W tym samym dniu uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów otrzymał pan Daniel Głowacki, który wyraził zgodę na objęcie tej funkcji. 

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

23 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową. Młodzież bawiła się doskonale, tańczyła i śpiewała przy znakomitej muzyce DJ-ki. Szczególne podziękowania p. Aleksandrze Kłos, która dostarczyła wszystkim niesamowitych wspomnień muzycznych.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje obecnym na dyskotece Nauczycielom oraz Pani Dyrektor za pomoc w organizacji. 

 

  

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

5 października 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.                

W roku szkolnym 2016/2017 o miano przewodniczącego, zastępcy i skarbnika walczyło dziesięciu kandydatów z klas czwartych, piątych i szóstych. Głosy rozłożyły się następująco:

Julia Cieślak z klasy VI b – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Amelia Kloch z klasy V b – Zastępca Przewodniczącej

Mateusz Zarzycki z klasy V a – Skarbnik

W tym samym dniu uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów otrzymał pan Daniel Głowacki, który wyraził zgodę na objęcie tej funkcji. 

 

 

Rok szkolny 2015/2016


8 kwietnia odbył się konkurs wiosenny dla klas IV-VI. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego we współpracy z Panią Katarzyną Proch. Konkurs polegał na przygotowaniu tańca do piosenki „Wiosna …” zespołu Skaldowie. Reprezentanci klas pięknie tańczyli, śpiewali i bawili publiczność. Najlepszy układ taneczny według jury wykonała klasa VI b
i VI a. Tego dnia uczniowie mogli również zaprezentować wiosenne (kolorowe) stroje. Osobą wyróżnioną za najładniejszy strój wiosenny została Zuzanna Krendzelak z klasy VI a. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnym, słodkim upominkiem. Gratulujemy ;-)

Dzień kobiet

8 marca Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem i nauczycielem muzyki zorganizowała apel z okazji Dnia kobiet. Przedstawiciel RSU opowiedział o zwyczajach tego święta oraz złożył życzenia kobietom w naszej szkole. Jako dodatek do życzeń wystąpił szkolny zespół Mała dwójka, prezentując wspaniałe tańce rozrywkowe. Na koniec chłopcy z klas szóstych wręczyli drobny upominek wszystkim kobietom od najmłodszej do najstarszej, aby każda z nich poczuła się doceniona i zauważona.  


21 września 2015r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. W tym roku o miano przewodniczącego, zastępcy i skarbnika walczyło siedmiu kandydatów z klas V – VI. W głosowaniu wzięli udział uczniowie starszych klas, a ich głosy rozłożyły się następująco: największą liczbę głosów zdobyła Wiktoria Giersz z klasy VI b i tym samym została przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego, następnie Adam Milczarek z klasy VI b został zastępcą przewodniczącego i Julia Cieślak z klasy V b, która została skarbnikiem. W tym samym głosowaniu uczniowie wybierali również opiekuna Rady Samorządu Uczniowskiego. Największą ilość głosów otrzymała p. Anna Nicewicz-Figat, która wyraziła zgodę na objecie tej funkcji. Obecnie Rada Samorządu Uczniowskiego opracowuje Plan Pracy na rok szkolny 2015/2016, a o jego realizacji dowiecie się już niebawem.

 

 

 

Rok szkolny 2014/2015

WIOSNA W SAMORZĄDZIE…

Wraz z nową porą roku nasz Samorząd Uczniowski rozpoczął w naszej szkole swoje nowe fajne akcje i projekty.

Już po raz drugi z okazji powitania wiosny samorząd zrealizował projekt               „MOJA SZKOŁA JEST WESOŁA”. W ramach tegorocznego projektu w szkole odbywały się różnorodne akcje, zabawy i konkursy jak : marcowe „Przerwy na wesoło” czy konkurs plastyczny na logo samorządu uczniowskiego. A Pierwszego Dnia Wiosny odbył się  talent show „Mam Talent”, podczas którego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich różnorodnych zdolności. I oczywiście nie mogło zabraknąć wiosennego przebrania.

Wiosna to w naszym samorządzie to także czas spotkań i wspólnych zabaw.

16 kwietnia w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie Rad Samorządów Uczniowskich i opiekunów szkół podstawowych z Sochaczewa. Podczas spotkania przedstawiciele Rad Samorządów Uczniowskich z poszczególnych szkół zaprezentowali nam swoje ciekawe działania: organizowane akcje, konkursy czy  imprezy. Dzięki przygotowanych prezentacjom i wspólnym dyskusjom mogliśmy poznać działalność innych samorządów oraz wzajemnie lepiej się zapoznać.  A to tylko jedna z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla naszych gości. Oprócz prezentacji swoich samorządów p. Małgosia Kornacka przygotowała dla nas fajną zabawę a także warsztat plastyczny „Moja szkoła przyszłości”. W podzielonych grupach wspólnie z kolegami i koleżankami z innych szkół mieliśmy za zadanie stworzyć swoją wizję wymarzonej szkoły przyszłości i ją przedstawić.  Było dużo śmiechu i zabawy przy prezentowaniu naszych prac.

Dzięki naszemu spotkaniu mieliśmy możliwość poznania innych członków Rad Samorządów Uczniowskich, ich opiekunów a także wymienienia się wzajemnie doświadczeniami i pomysłami na ciekawe działania w naszych szkołach. A może w przyszłości uda nam się wspólnie coś zorganizować…

To było bardzo fajne i miłe spotkanie, które mamy nadzieję powtórzyć za rok.

 

   

 

więcej zdjęć>>>

 

„BAWMY SIĘ BEZPIECZNIE ZIMĄ”

            - to tytuł zorganizowanego przez Radę Samorządu Uczniowskiego konkursu plastyczno – technicznego dla uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło wiele oryginalnych prac w szczególności od uczniów z klasy Ic.  Spośród zgłoszonych prac jury – członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wybrali sześć najładniejszych i najbardziej ciekawych prac.  Do dzieł, które najbardziej zaciekawiły jury należały prace:

-  Szymona Konika z Ic

-  Sebastiana Kacprzaka z Ic

-  Kacpra Żakowskiego z Ic

-  Julii Gala z Ic

-  Alberta Tyl z Ic

-  Piotra Cielińskiego z Ic

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym osobą oraz drobnych upominków wszystkim uczestnikom konkursu odbyło się 19 stycznia 2015 roku w świetlicy szkolnej. Podczas małej gali członkowie naszej Rady Samorządu Uczniowskiego Wiktoria i Marta wręczały dzieciom nagrody, gratulowały sukcesów oraz zachęcały do  brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez samorząd.

A wszystkie prace  uczestników konkursu można podziwiać na przygotowanej przez Samorząd Uczniowski tablicy na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i galerii „Świetlicowego Małego Artysty” .

      

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI – NASZE DZIAŁANIA I PLANY…

Wrzesień był czasem aktywnych działań naszego szkolnego Samorządu Uczniowskiego. We współpracy z ponownie wybranym opiekunem Panią Małgosią Kornacką opracowaliśmy plan działań naszego samorządu, wykaz organizowanych przez nas imprez i uroczystości.

Rozpoczęliśmy akcję „Szkolna skrzynka pomysłów” – akcje, w której każdy uczeń może podzielić się swoimi pomysłami na ciekawe imprezy, uroczystości, akcje i działania w naszej szkole.

W tym miesiącu rozpoczęliśmy kampanię wyborczą do Rady Samorządu Uczniowskiego, która zakończyła się 7 października 2014 roku szkolnymi wyborami.              I tak po wielkich emocjach wyborczych od 7 października mamy nową Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:

 PRZEWODNICZĄCY                                                                 Wiktoria Giersz Vb

ZASTĘPCA PRZEWODNICZACEGO                                     Kinga Tonderska Va        

SEKRETARZ                                                                                 Marta Maciejewska VIb

                                 

 

Ponadto opiekun p. Małgosia Kornacka powołała dwa nowe stanowiska w radzie „pomocników opiekuna” i powierzyła je Kamili Wudzie i Amelii Romanowskiej.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z nowo wybraną radą aktywnie rozpoczyna współpracę. Już w niedzielę 12 października zbieraliśmy głosy wśród lokalnej społeczności w ramach projektu obywatelskiego „Boryszewski Park Zdrowia”. A w poniedziałek 13 października nowi członkowie Rady S.U. wraz z klasą Ic zachęcali do oddawania głosów rodziców dzieci z Przedszkoli Nr 4 i 7. Mamy nadzieję, że aktywne działania członków naszej szkolnej społeczności przyniosą owocne efekty.

                                   

 

Ale to nie jedyne działania samorządu. Członkowie Rady S.U. wspomagają nauczycieli p. Anię Nicewic – Figat i p. Małgosię Kornacką w organizacji fantastycznej imprezy „OSKARY EDUKACJI”. Impreza zorganizowana na wzór amerykańskiej uroczystości akademii filmowej to nowy atrakcyjny sposób na odchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Uroczysta gala rozdania „OSKARÓW EDUKACJI”  odbędzie się piątek 17 października 2014 roku.

W październiku członkowie Samorządu Uczniowskiego i Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem planują także ponownie wprowadzić projekt „Przerwa na wesoło” -  projekt mający na celu uatrakcyjnienie przerw śródlekcyjnych m.in. poprzez zabawy taneczne, naukę tańca, zabawy sportowe czy aerobik. Mamy nadzieję, że nowe pomysły spodobają się uczniom w naszej szkole.

W planach Samorząd Uczniowski  znajduje się bardzo wiele imprez uroczystości i akcji w naszej szkole jak:

- coroczna zabawa andrzejkowa w ramach, której w „Kąciku wróżb” zbieramy monety w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

- w grudniu samorząd będzie także bardzo aktywnie działał m.in. w tworzeniu kartek bożonarodzeniowych czy ozdób na akcję „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, której jest współorganizatorem.

O wszystkich swoich działaniach, akcjach czy imprezach Samorząd Uczniowski będzie informował w swojej zakładce na stronie internetowej oraz szkolnej tablicy ogłoszeń samorządu. A wszystkich uczniów z naszej szkoły zapraszamy do udziału w naszych akcjach, zabawach czy imprezach.

ZAPRASZAMY

 

Rok szkolny 2013/2014

SAMORZĄD UCZNIOWSKI - AKTYWNIE DZIAŁAMY

Listopad był czasem aktywnych działań szkolnego Samorządu Uczniowskiego. We współpracy z opiekunem opracowany został plan działań samorządu w naszej szkole, wykaz organizowanych przez samorząd imprez i uroczystości. Rozpoczęliśmy szkolną akcję „Szkolna skrzynka pomysłów” i „Szczęśliwy numerek” a także wspomagaliśmy nauczycieli w organizacji uroczystości z okazji m.in. 11 listopada.

Samorząd Uczniowski  był również organizatorem zabawy andrzejkowej w ramach, której w „Kąciku wróżb” zbierał monety w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Przygotowania do imprezy były twórcze, aktywne i bardzo wesołe a sama impreza fantastyczna!!!!

W grudniu samorząd będzie także bardzo aktywnie działał m.in. w tworzeniu kartek bożonarodzeniowych czy ozdób bożonarodzeniowych na akcję „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, której jest współorganizatorem. W okresie przedświątecznym członkowie samorządu Uczniowskiego i Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem mają zamiar wprowadzić również nowy projekt działań w naszej „Przerwa na wesoło”. To nowy pomysł na spędzanie przerw śródlekcyjnych w naszej szkole w sposób aktywny i atrakcyjny m.in. zabawach tanecznych, nauce tańca, zabawach sportowych, aerobiku itp. Mamy nadzieję, że nowy pomysł samorządu spodoba się uczniom w naszej szkole.

O wszystkich swoich działaniach, akcjach czy imprezach Samorząd Uczniowski będzie informował w swojej zakładce na stronie internetowej oraz szkolnej tablicy ogłoszeń samorządu. A wszystkich uczniów z naszej szkoły zapraszamy do udziału w naszych akcjach, zabawach czy imprezach.

 

„SZKOLNA SKRZYNKA POMYSŁÓW”

DROGI UCZNIU JEŚLI CHCIAŁBYŚ ABY W NASZEJ SZKOLE DZIAŁO SIĘ COŚ CIEKAWEGO,

NASZ SWOJE ORYGINALNE POMYSŁY NA RÓŻNORODNE DZIAŁANIA

(np. dyskoteki, imprezy, konkursy czy akcje społeczne)

TO MOŻESZ SIĘ NIMI PODZIELIĆZ INNYMI.

W ŚWIETLICY BĘDZIE ZNAJDOWAĆ SIĘ

„Szkolna skrzynka pomysłów”.

DO SKRZYNKI MOŻESZ WRZUCAĆ KARTECZKI Z SWOIMI CIEKAWYMI PROPOZYCJAMI.

KAŻDY UCZEŃ MOŻE ZGŁASZAĆ TYLE POMYSŁÓW ILE PRAGNIE.

IM WIĘCEJ POMYSŁÓW TYM LEPIEJ.

TWOJE POMYSŁY BĘDĄ POMOCNE PRZY ORGANIZACJI DZIAŁAŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, KTÓRY JEST PRZEDSTAWICIELEM WSZYSTKICH UCZNIÓW W SZKOLE.

Zachęcam wszystkich uczniów do wrzucania swoich propozycji do naszej „Szkolnej skrzynki pomysłów”.

Opiekun S.U.

Małgorzata Kornacka

 

 

W dniu 28/29.10.2013 roku w szkole przeprowadzone zostały wybory do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

W głosowaniu wzięło udział 115 osób (nauczycieli i uczniów).

W wyniku głosowaniu kandydaci do rady uzyskali głosy:

 • Ø MACIEJEWSKA GABRIELA Z KLASY VIA – 32 głosów
 • Ø WALĘDZIAK AGATA Z KLASY VIB – 31 głosy
 • Ø GIERSZ WIKTORIA Z KLASY IVB  - 26 głosów
 • Ø DĄBROWSKA AGATA Z KLASY VIA – 22 głosów

Głosy nieważne - 4

Wyniki przeprowadzonych wyborów pozwoliły na  ustalenie składu Rady Samorządu Uczniowskiego:

1. Przewodniczący – Maciejewska Gabriela

2. Zastępca przewodniczącego – Walędziak Agata

3. Sekretarz –Giersz Wiktoria

Ze względu na mało ilość kandydatów w wyborach opiekun samorządu ustala nową funkcję „sekretarza opiekuna” i powierza ją Dąbrowskiej Agacie.

DZIĘKUJE ZA UDZIAŁ W WYBORACH

 

Opiekun S.U.

Małgorzata Kornacka

 

 

Rok szkolny 2013/2014 Samorząd Uczniowski rozpoczął aktywnie działając na forum szkoły i społeczności lokalnej:

      we wrześniu uczniowie naszej szkoły – członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele Pocztu Sztandarowego brali czynny udział w uroczystościach związanych upamiętnieniem wydarzeń września 1939 roku;

 

      zaraz po wyborach przedstawicieli klasowych odbyło się spotkanie członków Samorządu Uczniowskiego z Radą Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunem Panią Małgorzatą Kornacką w  celu przedyskutowania:

-  wstępnych  kierunków działań Samorządu Uczniowskiego w roku

   szkolnym 2013/2014;

- omówienie zasad przebiegu wyborów na nowego opiekuna S. U. i do Rady

  Samorządu Uczniowskiego;

 

      30 września 2013 roku przeprowadzone zostały w szkole wybory na nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania uczniów opiekunem S.U. została jak  w poprzednim roku Pani Małgorzata Kornacka;

 

      wraz z wyborem nowego opiekuna rozpoczęła się kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego podczas, której chętni kandydaci prezentowali swoje plany działań na rzecz szkoły i uczniów na przygotowanych przez siebie plakatach wyborczych.

 

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski z jeszcze większym zapałem podejmował będzie działania na rzecz naszej szkoły i społeczności lokalnej.

 

A wszystkie opisy działań zamieszczane będą na stronie szkoły w zakładce

Samorządu Uczniowskiego

 

Zapraszam również wszystkich uczniówdo współpracy z samorządem, albowiem razem więcej możemy zdziałać w naszej szkole.

 

ZAPRASZA OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

p. MAŁGORZATA KORNACKA

 

Regulamin Samorządu Uczniowskiego.pdf

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość