przejdź do Sochaczew.pl
219412 odwiedzin

Wydarzenia

A A A

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

„Kiedy wieje wiatr i pada deszcz…”


Gdy nastają zimne deszczowe dni a w świat staje się szaro – bury w naszej świetlicy zawsze „świeci słońce” i dzieje się coś ciekawego. Razem się bawimy, uczymy, śpiewamy i tańczymy miło spędzając razem czas.

Na naszych zajęciach „Coś z niczego, nic trudnego…” wykonujemy fantastyczne prace z nietypowych materiałów, poznajemy nowe techniki plastyczne, materiały, poszukując inspiracji do tworzenia „coś z niczego”.

A w każdy poniedziałek w trakcie zajęć przyrodniczych poznajemy tajemnice świata przyrody, przeprowadzamy eksperymenty naukowe, badamy i odkrywamy.

Na naszych świetlicowych zajęciach podróżujemy po świecie, poznajemy historię  naszego kraju, uczymy się „dobrych manier”, rozmawiamy o ważnych wydarzeniach i osobach.

Nie może oczywiście zabraknąć zajęć sportowych podczas, których nie tylko świetnie się bawimy ale także poprawiamy naszą kondycję fizyczną.

Wszystkie zajęcia są ciekawe i każdy może z nas spędzić interesująco czas na świetlicy – jeśli tylko chce.

 Zapraszamy więc do naszej świetlicy. U nas nigdy nie jest nudno!!!!

 

        

 

więcej zdjęć >>>


 

 

 

"Świetlicowe zabawy na słoneczne dni i pochmurne ranki"

 

     

 

więcej zdjęć >>>

 

 

„Jesień wkoło i jest wesoło…”

Jesień to magiczna pora roku gdy świat mieni się tysiącem barw i nawet szare miejsca stają się kolorowe. W naszej świetlicy jesienne barwy stają się inspiracją do tworzenia fantastycznych prac przez Małych Artystów. Na naszych zajęciach „Coś z niczego, nic trudnego…” tworzymy piękne prace wykorzystując nietypowe: szklane butelki, kubeczki po jogurtach czy jesienne skarby natury. Dzięki wielkiej wyobraźni Świetliczaków, kreatywności twórczej z niczego powstają  „małe dzieła”.

A gdy pogoda popisuje, świeci piękne słońce bawimy się radośnie na dworze. Staramy się aktywnie wykorzystać dobrą pogodę na wspólnych zabawach i grach.

Bo dla nas jesień to fajny czas.

Gdy jest radosny każdy z nas.

Jak świeci słońce to się bawimy.

Gdy pada deszczyk to prace tworzymy.

          Dla nas pogoda jest mało ważna.

                    Bo z nas taka fajna „świetlicowa” gromadka.

 

 

 

 

   

 

więcej zdjęć >>>

 

 


 Zajęcia edukacyjne w naszej świetlicy z "EDUKIDO" - super sprawa, fajna zabawa

 

   

 

   

 

 

NASZE ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA

 

"Coś z niczego, nic trudnego...."

 

   

 

   

 

   

 

 

„NASZA ŚWIETLICA”

Miesiąc w świetlicy już za nami.

Już się wszyscy dobrze znamy.

Wiemy kto jest Kasia, Ewa.

Kto pomoże jeśli trzeba.

Kto lubi sporty i w piłkę granie.

A kto woli rysowanie.

Wiemy komu humor dopisuje.

A kto zły bo dostał „dwóje”.

Mamy świetlicowe zasady.

I je wszyscy przestrzegamy.

My lubimy naszą świetlicę!

Tu mamy fajne i zabawne życie.

Więc wszystkich do nas zapraszamy.

A co ciekawego robimy?

Z tego fotorelacje wam zdamy.

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

 "LETNIE FANTAZJE"

 

LETNIE

MIĘDZYŚWIETLICOWE

 SPOTKANIA MAŁYCH ARTYSTÓW


LETNIE MIĘDZYŚWIETLICOWE SPOTKANIE MAŁYCH ARTYSTÓW to już nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Letnie spotkanie to podsumowanie całego cyklu naszych warsztatów, wspólne rozmowy, wspomnienia o miłych chwilach, oglądanie świetlicowej prezentacji zdjęć. W trakcie spotkania rozstrzygnięty został międzyświetlicowy konkurs plastyczno – techniczny „Coś z niczego, nic trudnego…” – „Letnie fantazje” a wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i nagrody. Wszystkie prace w konkursie to małe dzieła sztuki a wyróżnione zostały te „najpiękniejsze z pięknych” . W gronie wyróżnionych osób znaleźli się:

I MIEJSCE – Adam Kisiołek  i KONRAD SYLWESTRZAK z SP4

II MIEJSCE – Julia Cieślak SP2 i ERYK ZOBACZYŃSKI z SP3

III MIEJSCE – Elena Zakościelna z SP3 i Nadia Lach z SP2

Na naszym ostatnim spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć warsztatów „Coś z niczego nic, trudnego…”, podczas których Świetlicowi Mali Artyści stworzyli  przepiękne ramki na „Wakacyjne wspomnienia” z papierowych pudełek, materiału, muszelek czy guzików.  

Razem spędziliśmy miłe chwile podczas naszych Międzyświetlicowych Spotkań Małych Artystów. Dziękujemy wszystkim Wychowawcom i Świetliczakom z sochaczewskich świetlic za udział w cyklu naszych spotkań. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

DZIĘKUJEMY

WYCHOWAWCY I ŚWIETLICZAKI

ZE ŚWIETLICY Z SP2

 

   

 

więcej zdjęć>>>

 

 

 "CZERWIEC OTWIERA BRAMY LATA..."

Kolorowo, radośnie i słonecznie witamy lato w naszej świetlicy. Na naszych świetlicowych warsztatach plastyczno – technicznych „Coś z niczego, nic trudnego…” tworzymy barwne małe dzieła, które zdobią nasze dekoracje i zapraszając lato do świetlicy. Inspirując się pięknem otaczającej nas przyrody, kolorami lata Mali Świetlicowi Artyści tworzą przepiękne letnie dzieła, które zachwycają wszystkich.

Nasze „małe dzieła” mieliśmy także możliwość zaprezentować podczas szkolnego pikniku rodzinnego w „Świetlicowym Kąciku Małego Artysty”. Wszystkim bardzo podobały się nasze prace z czego bardzo się cieszymy.

Zapraszamy więc serdecznie do naszej świetlicowej galerii, gdzie można obejrzeć foto relacje z naszych zajęć, podziwiać nasze dzieła i czerpać pomysły na tworzenie swoich letnich inspiracji.

 

 

 

 

 

galeria zdjęć >>>

 

       „JAK ZOSTAĆ MAŁYM

                                     STRAŻAKIEM”

 - czyli Dzień Strażaka w naszej świetlicy.

 

               Z okazji Dnia Strażaka w naszej świetlicy odbył się strażacki turniej sportowy.  Każdy „Świetliczak” miał okazję poczuć się jak prawdziwy Strażak przymierzając  strażackie umundurowanie, hełm czy buty. Zapoznaliśmy się z strażackim sprzętem, który potrzebny jest Strażakom w ich codziennych akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dyskutowaliśmy o trudnej i niebezpiecznej pracy Strażaków w oparciu o prezentacje multimedialną, tworzyliśmy plakat o tym zawodzie do naszej świetlicowej gazetki o zawodach „Kiedy będę duży zostanę…”. A na końcu wzięliśmy udział z zawodach strażackich aby sprawdzić swoje strażackie umiejętności.

Zabawa była fantastyczna!


   

 

    

 

 

"WIOSENNE  SPOTKANIA  MAŁYCH   ARTYSTÓW”

                     Spotkaliśmy się już po raz trzeci aby wspólnie bawić się i tworzyć na WIOSENNYCH MIĘDZYŚWIETLICOWYCH SPOTKANIACH MAŁYCH ARTYSTÓW. Nasze wiosenne spotkanie oprócz tworzenia niezwykłych dzieł „coś z niczego” poświęcone było także dyskusjom na temat ochrony środowiska. Podczas gry edukacyjnej „Drogie dzieci, dokąd idą śmieci?” uczyliśmy się jak należy dbać o czystość na naszej planecie. W trakcie gry poznawaliśmy różnorodne sposoby prawidłowego segregowania śmieci, przetwarzania starych zużytych rzeczy w nowe produkty,  wytwarzania energii i ciepła z śmieciowych odpadów. Dyskutowaliśmy, jak każdy z nas może dbać o czystość na naszej planecie, bo przyszłość Ziemi zależy do nas.

Nasze  pomysły na „drugie życie śmieci”  wykorzystaliśmy podczas warsztatów plastyczno – technicznych „Coś z niczego, nic trudnego…”, podczas których tworzyliśmy niezwykłe dzieła z plastikowych butelek, pojemników czy nakrętek. Pomysłowość Małych Artystów była ogromna, ze zwykłych plastikowy rzeczy  powstały przepiękne wazoniki, doniczki, biedronki czy króliczki. Każdy Mały Artysta wykazał się wielką inwencją twórczą i talentem w tworzeniu „coś z niczego – nowe życie śmieci”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej świetlicowej galerii z naszego spotkania i poszukiwania swoich inspiracji na tworzenie „coś z niczego”. Bo każdy może zostać wielkim twórcą, wystarczy tylko pomysł i chęć do pracy.

 

 

galeria zdjęć >>>

 

 

"WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY…”           

Wiosna zawitała do naszej świetlicy i zrobiło się barwnie, słonecznie i kolorowo. A wszystko to za sprawą naszych Małych Świetlicowych Artystów, którzy podczas różnorodnych zajęć plastycznych tworzą piękną świetlicową dekorację. „Coś z niczego, nic trudnego…” wystarczy tylko pomysł i chęć a powstają małe dzieła sztuki, które zdobią naszą świetlice.

Witamy więc Panią Wiosnę w naszej świetlicy i zapraszamy do podziwiania naszej pięknej wiosennej dekoracji z prac naszych zdolnych Świetliczaków.


     

 

więcej zdjęć >>>

 

ZIMOWE MIĘDZYŚWIETLICOWE

SPOTKANIA MAŁYCH ARTYSTÓW

14 luty 2019 roku

Miło nam było ponownie gościć w naszej świetlicy wychowawców i dzieci z świetlic z szkół podstawowych z Sochaczewa. Spotkaliśmy się tym razem na zimowych warsztatach aby wspólnie wykonywać wspaniałe dzieła według naszej maksymy „coś z niczego, nic trudnego…”.

Zima to cudowny czas, kiedy świat ubrany w białe szaty i lodowe kryształy staje się bardziej tajemniczy i magiczny a wszystko wokoło jest takie piękne jak zaczarowane.

Nawiązując do czarodziejskiego świata białych zimowych pejzaży,  tym razem tematem przewodnim naszych warsztatów była cudowna „magia szkła”. Szklane butelki, słoiki, pojemnik przekształcone zostały podczas zajęć w cudowne wazoniki, świeczniki czy lampiony. Mali Świetlicowi Artyści z zwykłych szklanych przedmiotów, wykorzystując nietypowe materiały stworzyli przepiękne dzieła.

Podczas naszego spotkania dzieci z świetlic z Szkoły Podstawowej nr 3 i 6 zaprezentowały nam także swoją twórczość i opowiedziały o swoich pasjach plastycznych.

Nasze zimowe warsztaty to wspaniałe spotkania, na którym nie tylko tworzymy cudowne dzieła „coś z niczego” ale także poznajemy się wzajemnie opowiadając sobie o naszych świetlicach, zainteresowaniach i twórczości, miło spędzając razem czas.

Mamy nadzieję, że ponownie będziemy się razem fajnie się bawić na kolejnym WIOSENNYM MIEDZYŚWIETLICOWYM SPOTAKNIU MAŁYCH ARTYSTÓW, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

       

 

więcej zdjęć >>>

 

 

„COŚ Z NICZEGO, NIC TRUDNEGO…” w zimowe wieczory.

Kiedy za oknami zimno, pogoda nie zachęca do spacerów i nuda zaczyna doskwierać to nie ma nic ciekawszego i fajniejszego jak pobawić się plastycznie. W naszej świetlicy zimą nigdy nie jest nudno bo mamy świetlicowe zajęcia  „Coś z niczego, nic trudnego…”, podczas których „podróżujemy po świecie”, poszukując inspiracji do naszych nowych dzieł. Na zajęciach wykonujemy fantastyczne rzeczy z nietypowych materiałów stając się wielkimi twórcami a przy tym świetnie się bawiąc.

Zapraszamy więc do obejrzenia naszej świetlicowej galerii i poszukiwania inspiracji. Bo każdy może zostać wielkim twórcą, wystarczy tylko pomysł i chęć do pracy.

ZAPRASZAMY

 

       

 

więcej zdjęć >>>

 

 

ŚWIETLICOWA „KLOCKOMANIA”

W naszej świetlicy wraz z pojawieniem się nowych drewnianych klocków nastał czas „KLOCKOMANI”. Każdy Świetliczak, gdy tylko zobaczy klocki, nie może się oprzeć magii budowania i staje się wielkim konstruktorem, tworząc fantastyczne drewniane budowle. 

Nasze nowe klocki to SUPER ZABAWA dla tych dużych i małych Świetliczaków.

 

        

 

     

 

    

 

 

SUKCESY ŚWIETLICOWYCH ARTYSTÓW

   I MIEJSCE w Międzyświetlicowym Konkursie Pieśni Patriotrycznej i Legionowej

                        – Lena Kowalewska

                       - Jagoda Borkowska

                      - Maja Flakowska

                    - Emilka Szymańska

   I MIEJSCE w Miejskim Konkursie na Ozdobę Świąteczną i Kartkę Bożonarodzeniową

                       – Aleksandra Pavuchak

   II MIEJSCE w XII Powiatowym Międzyświetlicowym  Konkursie Plastycznym na Najładniejszą i Najciekawszą Ozdobę Choinkową

                           – Nadia Lach

 

     

 


 

 

ŚWIĄTECZNIE, KOLOROWO, UROCZYŚCIE…

- tak  pięknie wygląda nasza świetlica przystrojona w bożonarodzeniową dekorację wykonaną przez Świetliczaki. Honorowe miejsce zajmuje nasza cudna choinka z ręcznie robionymi ozdobami. Z okien mrugają do nas białe aniołki i gwiazdki a po sali rozchodzi się cudowny zapach igliwia i upieczonych przez nas pierniczków.

A my wszyscy w świątecznym nastroju bawimy się, śpiewamy kolędy i czekamy na najbardziej magiczne święta w roku – Boże Narodzenie i Mikołaja oczywiście !

 

               

 

 

       

 

więcej zdjęć >>>


COŚ Z NICZEGO, NIC TRUDNEGO….” – ŚWIĄTECZNIE

            Na naszych  warsztatach pracy jest bardzo wiele

Bo tworzymy piękne ozdoby na święta drodzy przyjaciele

A te nasze cudne dzieła na różne konkursy wysyłamy

 I liczne sukcesy w tej dziedzinie mamy

 

A oprócz konkursów naszymi ozdobami

Świetlicową świąteczną akcję wspieramy

Bo każdy, kto akcję „I TY MOŻEZSZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” wspomoże

            W prezencie upominek bożonarodzeniowy z ozdobą otrzymać może…

 

Naszymi dziełami pochwalić się chcemy

I do oglądania zdjęć z naszej pracy zaprosić pragniemy 

 

      

 

więcej zdjęć>>>

 

JESIENNY SPACER

       ZA OKNEM SŁOŃCE, CHŁODNIEJSZE SĄ DNI

IDĄ DZIECI NA SPACEREK – DOŁĄCZ DO NICH TY

SPACER POTRZEBNY JEST CI DLA ZDROWIA

       CZY TO POGODA, CZY TEŻ NIEPOGODA 

 

JEŚLI ZA OKNEM PADA MAŁY DESZCZ

UBIERZ KALOSZE, PARASOL BIERZ

WEŹ PELERYNKĘ NA MOKRY DZIEŃ

POSKACZ W KAŁUŻACH I NIE BĄDŹ LEŃ

 

                       GDY WIATR ZAWIEJE, TY NIE BÓJ SIĘ

                                         ŻE JEST SZKODLIWY LUB PORWIE CIĘ

                      W ZAWODY Z WIATREM MOŻESZ IŚĆ

                               KTO PIERWSZY ZŁAPIE JESIENNY LIŚĆ

 

         A GDY SŁONECZKO CIĘ POŁASKOCZE

PO TWOIM MAŁYM PERKATYM NOSIE

                       POZDRÓW JE WTEDY MAŁYM A PSIK!

NA ZDRÓWKO! – PROSZĘ I KATAR ZNIKŁ

A. Dziechciarczyk

 

 


 

     

 

więcej zdjęć >>>>

 

„MY SIĘ NIGDY NIE NUDZIMY…”

My się nigdy nie nudzimy!

Zawsze świetnie się bawimy.

Bo nasza świetlica to super sprawa.

Tu jest nauka i jest zabawa.

My tu tańczymy, śpiewamy, gramy.

I zawsze chętnie tu przebywamy.

W naszej świetlicy są super Panie,

które wciąż wymyślają nam fajne zadanie.

A kto chce wiedzieć co fajnego robimy,

Do nasze szkolnej galerii go zaprosimy.

Tam nasze zdjęcia wciąż zamieszczamy.

Z innymi dziećmi dzielimy się pomysłami.

Kto pragnie zobaczyć dziś nasze harce.

Niech poszuka nas w świetlicowej internetowej zakładce.

ZAPRASZAMY

 

WARSZTATY PLASTYCZNO – TECHNICZNE „Coś z niczego, nic trudnego…”

               Zapraszamy na świetlicowe warsztaty plastyczno – techniczne „Coś z niczego, nic trudnego…” podczas, których tworzymy przepiękne dzieła z nietypowych materiałów. Każdy z nas może zostać Małym Artystą wystarczą trochę wyobraźni, pomysłowości i chęci do tworzenia „coś z niczego” a droga do sukcesu jest już otwarta.  A co ciekawego już tworzyli nasi „Mali Świetlicowi Artyści” można zobaczyć oglądając naszą świetlicową galerię.

Zapraszamy

 

     

 

więcej zdjęć >>>>

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

"Nowe pomoce w świetlicy"

W styczniu 2018 roku świetlica wzbogaciła się o nowe elementy wyposażenia; duże piłkarzyki, tablice multimedialną oraz laptop, co pozwoli na urozmaicenie prowadzonych zajęć różnotematycznych i pozwoli na rozwijanie kompetencji nauczycieli. Nasze dzieciaczki chętnie korzystają z tablicy, gdzie świetnie się przy niej bawią, jak i z piłkarzyków, gdzie codziennie jest rozgrywany mini turniej.

      

więcej zdjęć >>>

,,Święty Mikołaj"

W dniu 06.12.2017r. do naszej szkoły przybył wspaniały gość, który swą obecnością wzbudził duży uśmiech i radość na twarzach dzieci, a był to Święty Mikołaj. Przyniósł ze sobą duży wór prezentów i wręczył każdemu po małym drobiazgu, co jeszcze bardziej uradowało naszych wychowanków. Na koniec wizyty, postanowił jeszcze raz przejść po całej szkole i czule pożegnać się z dzieciaczkami.

     

 

,,Zabawy edukacyjne w świetlicy"

W ostatnim czasie nasza świetlica wzbogaciła się o kolejne materiały rozwijające pasje matematyczne i umysłowe. Zakupiona została gra ,,Pajęczyna", która będzie służyła dzieciom przez długie lata. Nasze świetliczaki bawią sie przy niej wyśmienicie.

     

 

  

 

,,Mały koncert w świetlicy"

Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci nie tylko spędzają wolny czas na zabawie lub odrabianiu lekcji, ale także na rozwijaniu swoich talentów. I tu właśnie jedna z uczennic klasy I b Nadia Lach uświetniła zajęcia świetlicowe małym koncertem kolędowym. Dziewczynka wykonała utwory pt: ,,Wśród nocnej ciszy" i ,, Przybieżeli do Betlejem". Wszyscy oniemieli z zachwytu. Ten występ wprowadził nas w cudowną atmosferę i przypomniał o nadchodzących świętach.

     

 

,,Pomóżmy zwierzętom w potrzebie"

W dniu 17.11.2017r. świetlica szkolna gościła właścicielka schroniska Nero, która opowiedziała dzieciom historię powstania fundacji oraz zachęciła do pomocy zwierzętom poprzez dostarczenie niezbędnych do utrzymania schroniska przedmiotów, zabawek i pożywienia. Dzieciaki bardzo aktywnie włączyły się w akcję i przez miesiąc przynosiły dla czworonożnych przyjaciół wszystko to, co pomoże im przetrwać zimę.

        

 

        

 

        

 

  

 

 ,,Powiatowy konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową"

Jak co roku dzieciaki z naszej świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie powiatowym na najładniejszą ozdobę świąteczną organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.4 w Sochaczewie spośród wielu prac złożonych przez naszych uczniów doceniono szczególnie pracę wykonaną przez uczennicę klasy II a Romanę Pavuchak. Dziewczynka przygotowała na konkurs piękną gwiazdę wykonaną w oryginalny sposób dzięki temu zajęła II miejsce w powiecie. Cieszymy się z sukcesu naszej wychowanki i gratulujemy serdecznie.

 

       

      


ROK SZKOLNY 2016/2017

 

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia …

Już niedługo święta!!!   Przypominają nam o nich dziwne zachowania naszych pań wychowawczyń… Chyba sprzątamy w świetlicy!?!?

Kolejność działań wg wychowawców : sprzątamy, dekorujemy i świętujemy. Kolejność działań wychowanków: … zgadniecie?  Oczywiście: świętujemy, dekorujemy i sprzątamy ( no chyba, że pójdziemy do domu).

W najbliższych dniach czeka nas jednak trochę pracy – przygotowujemy się do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową organizowanym przez SP4 w Sochaczewie. Mamy nadzieję , że prezentowane przez nas prace spodobają się organizatorom i jury. Fotorelacja  - niebawem. 

 

 

Listopadowe Święto Niepodległości

Tak jak wszyscy  wokoło my również świętowaliśmy narodowe Święto Niepodległości . Zajęcia o tematyce patriotycznej były bardzo pouczające.  Poznaliśmy historię powstania i znaczenie naszych symboli narodowych, legendę o Lechu, Czechu i Rusie,  a także  wiele ciekawostek o orłach – dumnych ptakach. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Polska ma najładniejsze godło ze wszystkich krajów świata.  Bardzo aktywnie pracowaliśmy przy wykonywaniu biało-czerwonych kotylionów. 

 

                    

 

 

W zdrowym ciele -   zdrowy duch

 Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto regularnie ćwiczyć. Wigor, energia, humor i pełnia życia – oto główne następstwa aktywności fizycznej. Spacery, regularne uprawianie wybranego sportu, taniec, aerobik – możliwości jest wiele.

 W naszej świetlicy dobrze o tym wiemy. I dlatego …. Ruszamy się zawsze ( nie zawsze ku uciesze wychowawców). Najbardziej lubimy zajęcia ruchowe na boisku szkolnym i placu zabaw. Gdy nie sprzyja pogoda – pozostaje nam sala gimnastyczna lub korytarz. Ale zawsze jest dobra zabawa.

 

                                

 

 

Witamy jesień w świetlicy

Każdy dzień jest piękny, ale najpiękniejsze są dni  ze słońcem. Kiedy jeszcze ciepłe jego promienie przedzierają się przez kolorowe liście okalających szkołę drzew – jest cudnie. Teren wokół szkoły jest zadrzewiony i teraz – jesienią jest po prostu pięknie. Otoczenie przysparza nam wielu tematów do twórczości plastycznej  a nasze  panie wychowawczynie bardzo ciekawie prowadzą zajęcia z kredką, farbą i innymi kolorowymi materiałami. Nasze prace zdobią salę świetlicy i korytarz szkolny.

 

        

     

 

 

 

Wspólnie tworzymy świetlicowy regulamin

Wszyscy wychowankowie świetlicy brali udział w zajęciach  dotyczących bezpiecznego zachowania się w świetlicy. Ustalone wspólnie zasady  zachowania w formie graficznej zostały wyeksponowane na gazetce  i bardzo często przypominają wszystkim o KULTURZE, TAKCIE , ETYCE I BEZPIECZEŃSTWIE.

 

        

 

 

Zaczynamy…

Bardzo miło rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wakacjach jesteśmy wypoczęci, opaleni i radośni.    Z ochotą wróciliśmy do szkoły i do naszej świetlicy. A że najlepiej poznajemy się we wspólnej zabawie to zobaczycie na fotografiach.

 

        

 

        

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU 2015

            Nasz zespół taneczny „THE BEST”, już po raz drugi 28 maja miał przyjemność uczestniczyć w powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Sochaczewie. W tym roku zaprezentowaliśmy się w barwnej prezentacji tanecznej do piosenki  „SPORT TO ZDROWIE” pod muzykę zespołu Fasolki „Tęcza, tęcza”. Nasz występ bardzo spodobał się publiczności, za co zostaliśmy nagrodzeni za wielkimi brawami a nasze apetyty na sukces wzrosły i za rok mamy nadzieję powalczyć o miejsce na podium.

   

 

więcej zdjęć >>>

 

Nasz THE BEST” na FESTIWALU PIOSENKI INCSENIZOWANEJ 2015

            W ubiegły czwartek,  już po raz drugi mieliśmy przyjemność wziąć udział w Festiwalu Piosenki Inscenizowanej w Chodakowie. W tym roku nasz zespół THE BEST zaprezentował inscenizacje do piosenki „Plastikowa Biedronka” zespołu Vegas.  Był taniec, śpiew, piękne kostiumy i fantastyczna zabawa oraz bardzo duża konkurencja.

 I choć nie udało się nam zwyciężyć to bardzo się cieszymy, że mieliśmy możliwość zaprezentowania się na tak dużej scenie przed tak liczną publicznością. Dla nas było to już wielkie wyzwanie. A przed nami kolejne konkursy i występy.

 

   

 

„JAK ZOSTAĆ MAŁYM STRAŻAKIEM „

- czyli Dzień Strażaka w naszej świetlicy.

 

            Z okazji Dnia Strażaka w naszej świetlicy odbył się strażacki turniej rekreacyjno – sportowy. Każdy „Świetliczak” miał okazję przymierzenia ubrania, hełmu strażackiego oraz obejrzenia akcesoriów, jakie są niezbędne Strażakowi w codziennej pracy.  Rozmawialiśmy o trudnej i niebezpiecznej pracy Strażaków, jak pomagają ludziom i zwierzętom. A także w przygotowanych konkurencjach rekreacyjnych mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, jako „Małych Strażaków”.

Zabawa była fantastyczna!

 

   

 

więcej zdjęć >>>

 

WIOSNA W ŚWIETLICY

            Wiosna w tym roku przychodzi bardzo, bardzo powoli, raz świeci słońce a raz pada śnieg.  A w naszej świetlicy wiosna zagościła już w pełni. Można ją zauważyć  w barwnych dekoracjach,  inspiracjach plastycznych naszych małych artystów czy naszych zabawach. Kiedy tylko świeci słońce korzystamy z uroków wiosny i bawimy się na świeżym powietrzu a na pochmurne dni mamy nasze „Świetlicowe podróże dookoła świata”.

„Podróżując” po świecie poznajemy inne kultury, uczymy się ich zwyczajów i wspólnie się bawimy, mieliśmy także możliwość stać się Małymi Eskimosami, Indianami i Tropicielami a przed nami jeszcze wiele ciekawych wypraw.

            Wiosnę można zauważyć także w inspiracjach plastycznych naszych Świetliczaków. Podczas warsztatów „Coś z niczego, nic trudnego…” z nietypowych materiałów tworzymy przepiękne dzieła. Nasze warsztaty to bardzo ciekawe zajęcia, na których uczymy się jak wykonywać piękne rzeczy z „niczego”,  jak nadawać starych zużytym materiałom nowego, drugie życie. I często nas samych zaskakują efekty naszej pracy – po prostu super.

            Zapraszamy więc do naszej galerii - co nowego, ciekawego słychać w naszej świetlicy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

    

 

więcej zdjęć >>>

 

CHWILA ŚWIETLICOWYCH WSPOMNIEŃ…

            - za nami minął już pierwszy semestr nauki i zabawy w szkole. Wiele ciekawych rzeczy działo się w tym czasie naszej świetlicy. A jak minął nam czas w świetlicy można obejrzeć w naszej szkolnej galerii zdjęć. Zapraszamy wszystkich do oglądania i wspominania jak fajnie było i jeszcze fajniej będzie!

 

      

 

więcej zdjęć >>>

 

„CHRZEST ŚWIETLICOWY”

Dzieci z naszej świetlicy już po raz czwarty  miały możliwość uczestniczenia w cyklicznie organizowanej imprezie  - „CHRZEST ŚWIETLICOWY”.

Pod czujnym okiem  wychowawców uczniowie pokonywali tor przeszkód skonstruowany z piankowych mega klocków,  rozwiązywali przygotowane dla nich zadania  a także odpowiadali na ciekawe pytania dotyczące życia świetlicy i szkoły, wykazując się wiedzą i własnymi spostrzeżeniami.

Przyjazna atmosfera i wesołe konkurencje spowodowały, że wszystkim towarzyszył dobry  humor i wybuchy gromkiego śmiechu.

Zabawa była fantastyczna.

A na zakończenie po trudnych zmaganiach na każdego wychowanka czekała słodka nagroda oraz odznaczenie  „Super Świetliczaka”.

Mamy nadzieję, że za rok również będziemy się tak super bawić.

 

        

 


„MY SIĘ NIGDY NIE NUDZIMY…”

My się nigdy nie nudzimy!

Zawsze świetnie się bawimy.

Bo nasza świetlica to super sprawa.

Tu jest nauka i jest zabawa.

My tu tańczymy, śpiewamy, gramy.

I zawsze chętnie tu przebywamy.

W naszej świetlicy są super Panie,

które wciąż wymyślają nam fajne zadanie.

A kto chce wiedzieć co fajnego robimy,

Do nasze szkolnej galerii go zaprosimy.

Tam nasze zdjęcia wciąż zamieszczamy.

Z innymi dziećmi dzielimy się pomysłami.

Kto pragnie zobaczyć dziś nasze harce.

Niech poszuka nas w świetlicowej internetowej zakładce.

ZAPRASZAMY

 

 

                                                  

 

        

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

WIOSNA W ŚWIETLICY

Wiosna w naszej świetlicy to czas radosnych zabaw na świeżym powietrzu, tańców i śpiewów.

W tym okresie świetlica staje się roztańczonym i rozśpiewanym centrum rozrywki, gdzie każdy może się świetnie bawić.

I nie tylko dziewczynki potrafią fajnie tańczyć!

Jednak nadal ulubioną rozrywką chłopców są zabawy sportowe w szczególności rozgrywki w piłkę nożną.

Wiosną także w naszej aktywnie pracujemy w naszych świetlicowych warsztatach plastycznych, na których tworzymy piękne prace stanowiące dekoracje naszej sali.

Wiele prac także wysyłamy na różnorodne konkursy plastyczno – techniczne w całym kraju.

A jak pracujemy i bawimy się wiosną świetlicy można podejrzeć w szkolnej galerii.

Zapraszamy

 

       

 

„HU… HU…HA  HU… HU…HA

NASZA ZIMA ZŁA

                                      MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

 ZAWSZE FAJNIE RAZEM SIĘ BAWIMY…”

 

Kiedy tylko spadł pierwszy śnieg i nasza górka była już gotowa, rozpoczęliśmy nasze zimowe, fantastyczne i trochę zwariowane zabawy na śniegu.

Wyposażeni w sprzęt i ciepłe ubrania, chętnie korzystamy z uroków mroźnej zimy i oczywiście naszej szkolnej górki.

A kiedy mroźna zima nie pozwala nam na zabawy na dworze, spędzamy czas w naszej świetlicy na wspólnych tańcach, zabawach, grach czy różnorodnych zajęciach plastyczno – technicznych.

Naszą świetlicę odwiedza również Pani Soraja, która poprzez zabawę uczy nas swojego języka ojczystego.

Już potrafimy liczyć po portugalsku!

W styczniu w naszej świetlicy odbył się również pierwszy ŚWIETLICOWY TURNIEJ W WARCABY. Było to wielkie wydarzenie dla naszych Świetliczaków, które bardzo chętnie i licznie wzięły udział w rozgrywkach.

I choć gra bardzo spokojna to emocje bardzo bardzo wielkie a wytrwałość uczestników ogromna. Bo choć turniej trwał bardzo długo i nie wszyscy w nim zwyciężali, to nikt się nie poddawał i grał do końca.

A radość zwycięzców turnieju była ogromna.

W pierwszym ŚWIETLICOWY TURNIEJ W WARCABY na pierwszym miejscu uklasyfikowało się dwóch uczniów:

    Michał Nowakowski IIb i Kacper Gajda IIa

Drugie miejsce zajęło kilku wychowanków:

    Eryk Wahl Ia

    Weronika Wierzchowska IIIa

A na trzecim miejscu uklasyfikowało się aż sześciu uczestników:

    Zosia Sęk IIIb

    Filip Kordalewski IIb

    Igor Kowalski Ia

    Konrad Makowski IIIa

    Ewelina Tomecka IIa

    Mateusz Krupa IIa

Wszystkim laureatom i uczestnikom wręczone zostały dyplomy i drobne upominki.

W trakcie uroczystości wręczyliśmy również nadesłane nagrody uczennicom wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie „Moje góry”.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

 

     

 

 

Więcej zdjęć >>>

SUKCESY ŚWIETLICOWYCH ARTYSTÓW


Jak co roku dzieci z naszej świetlicy bardzo chętnie brały udział w różnorodnych konkursach.

Trud i praca wielu uczniów został uwieńczony licznymi sukcesami.

W tegorocznej edycji konkursu orgaznizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową Kacper Gajda z klasy II a otrzymał wyróżnienie.

Natomiast uczennica szkoły Kasia Porodko z klasy II a za wykonanie przepięknego stroika otrzymała główną nagrodę w kategorii klas I - III.

Nasze Świetliczaki odniosły także sukcesy w organizowanym już po raz kolejny przez świetlicę Szkoły Podstawowej Nr 4 konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową. Za przepiękne prace trzy dziewczynki

*       Ewelina Tomecka

*       Amelia Kloch

*       Patrycja Kubalak

otrzymały wyróżnienia i wzięły udział w uroczystej gali.

 

Nasze Świetliczaki biorą również udział w licznych ogólnopolskich konkursach.

Na tym polu także odnosimy sukcesy.

Aż cztery prace spośród pięciu zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastycznym „MOJE GÓRY” organizowanym przez Magurski Park Narodowy.

Prace dziewczynek Patrycji Kulabak, Mai Gajdy, Amelii Ratajczak i Klaudii Włodarczyk biorą również udział w ogólnopolskiej wystawie.

 

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy sukcesów.

 

 

„Hej kolęda, kolęda…”

Tak rozpoczęliśmy konkurs kolęd i pastorałek w naszej świetlicy.

W miłej atmosferze przy świetlicowej choince słuchaliśmy śpiewu uczestników naszego konkursu.

„Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem” okazały się ulubionymi kolędami dzieci.

Nasz konkurs kolęd uświetniły również występy dzieci z grupy przedszkolnej 0B, które zaprezentowały nam przepiękne kolędy w artystycznej aranżacji tanecznej.

Występy wszystkich Świetliczaków tak zachwyciły nasze grono jury, że wybór najlepszej prezentacji okazał się bardzo, bardzo trudny.

Po burzliwych obradach w konkursie wyróżnione zostały występy dzieci:

*        Mileny Skorupy i Gabrysi Bombrych

*        Sylwii Gradowskiej, Leny Mikulskiej i Zuzi Rauzen

*        Oli Starbały

*        Ameli Ratajczak

*        Mai Gajdy i Eweliny Tomeckiej

*        Ameli Romanowskiej

Jury za piękne występy postanowiło również nagrodzić pozostałych uczestników dyplomami i drobnymi upominkami.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

J. Rędzińska

M. Kornacka

 

„MIKOŁAJ W ŚWIETLICY”

W dniu 6 grudnia do naszej świetlicy zawitał mikołajkowy teatr.

Uczniowie z klasy VI b wraz z wychowawcą zaprezentowali naszym „Świetliczkom” zabawne przedstawienie o przygodach ulubieńca dzieci – Świętego Mikołaja.

I choć Święty Mikołaj nie rozdawał prezentów, to i tak stał się ulubieńcem publiczności

a przedstawienie bardzo, bardzo podobało się wszystkim dzieciom, które nagrodziły występy aktorów burzą oklasków.

Mamy nadzieję, że nasz szkolny teatr zawita do naszej świetlicy jeszcze nie raz.

 

„MY SIĘ NIGDY NIE NUDZIMY….”

            W naszej świetlicy nie ma czasu na nudę zawsze coś ciekawego i intersującego się dzieje. Nasi wychowawcy przygotowują dla nas różnorodne intersujące zajęcia, konkursy, zabawy, imprezy tak aby każdy z nas miło spędził tu czas.

W szczególności „Pierwszakom” podoba się w świetlicy i biorą chętnie udział w przygotowanych zabawach czy zajęciach na przykład warsztatach muzyczno - plastycznych „Moje muzyczne inspiracje”.

Pobyt na świetlicy uatrakcyjniają nam także zajęcia prowadzone przez naszą asystentkę językową Panią Soraję, która we współpracy z wychowawcami świetlicy uczy nas swojego rodzinnego języka, portugalskich zabaw, opowiada nam o kulturze swojego kraju, tradycjach bożonarodzeniowych a także pomaga w tworzeniu ozdób bożonarodzeniowych.

W tym roku również dzieci z świetlicy aktywnie włączyły się w zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” a także w tworzenie ozdób bożonarodzeniowych na szkolną akcję „I ty możesz zostać Święty Mikołajem”.

Do świąt pozostało jeszcze sporo czasu a u nas w świetlicy jest już ten magiczny nastrój – Bożego Narodzenia. Wszyscy chętnie i aktywnie pracujemy nad naszymi świetlicowymi dekoracjami bożonarodzeniowymi, przygotowujemy prace na różnorodne konkursy czy akcje także uczymy się śpiewać kolędy na świetlicowy konkurs kolęd        „Kolęda, hej kolęda…”.

W naszej świetlicy nigdy się nie nudzimy i zawsze fajnie się razem się bawimy!!!!

 

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs  plastyczny na:

„Najciekawsze, najzabawniejsze karykatury naszych kochanych nauczycieli”

            Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie wybrać tę najpiękniejszą, najzabawniejszą pracę, bowiem wszystkie zgłoszone karykatury to były małe dzieła sztuki.

Decyzja była bardzo trudna ….

Stąd zamiast wybierać tą jedną najlepszą pracę w konkursie wyróżniono 10 osób, których prace zachwyciły nasze jury.

Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz drobne upominki:

      Klaudia Włodarczyk III b

      Nikodem Czarnecki II a

      Ewelina Tomecka II a

      Kinga Walczak III b

      Adrian Smulski I a

      Patryk Makowski I a

      Aleksandra Starbała III a

      Weronika Wolna II b

      Marcel Barcewicz III b

      Lena Kowalska I a

A wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim za udział

i zapraszamy ponownie do udziału w konkursie za rok.

Organizatorzy:

M. Kornacka

J. Rędzińska

 

 

 

 

 

WITAMY W ŚWIETLICY!

I jak co roku aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny w naszej świetlicy.

Jak zawsze we wrześniu we wspólnie zabawie wzajemnie się poznawaliśmy,

uczyliśmy się świetlicowych zasad a także tworzyliśmy piękne dekoracje w naszych salach.

I także w tym roku odbyła się nasza ważna uroczystość

„CHRZEST ŚWIETLICOWY”

Chrzest Świetlicowy to nowa tradycja, którą uwielbia każdy „Świetliczak”.

Podczas wspólnej miłej zabawy, każde dziecko mogło sprawdzić się w przygotowanych przez nasze wychowawczynie Panią Małgosię i Panią Jolę zadaniach:

- suupeeerr….. trudnym torze przeszkód

- tajemniczych zgadywankach……?

- quizie wiedzy o naszej świetlicy.

Każdy mógł wziąć udział w przygotowanych zadaniach – również nowi nauczyciele pracujący na świetlicy jak Pani Agnieszka.

Wspólnym śmiechom i dobrej zabawie nie było końca…

Nowe „Świetliczaki” złożyły również uroczystą przysięgę świetlicową i otrzymały na pamiątkowe odznaczenie „Super Świetliczaka”.

TO BYŁ WYJĄTKOWY, WSPANIAŁY DZIEŃ W NASZEJ ŚWIETLICY,

I TAKICH DNI PRZED NAMI W ŚWIETLICY JESZCZE BARDZO WIELE……

   

Więcej zdjęć >>>

 

Rok szkolny 2012/2013

Co się działo na świetlicy?pptx(prezentacja)

Witamy w naszej super świetlicy!

  Miejscu, w którym bardzo chętnie spędzamy wolny czas

na wspólnych grach i zabawach.

W fantastycznym miejscu, gdzie uczymy się poznawać otaczający nas świat.

Miejscu gdzie rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności.

Magicznym miejscu, gdzie nawet niegrzeczne dzieciaki stają się

„SUPER ŚWIETLICZAKI”

Jak u nas jest każdy może zobaczyć:

 – odwiedzić nas w szkole

lub w nasze zdjęcia na stronie internetowej podpatrzyć.

 

ZAPRASZAMY.

 

„Jesień wkoło i nam jest wesoło – czyli nasze jesienne zabawy.”

 

SPOTKANIA ZUCHÓW „Leśne ogniki”  W NASZEJ ŚWIETLICY.

         - Również w tym roku w szkole aktywnie działa nasza gromada zuchowa „Leśne Ogniki” pod kierunkiem druhny Katarzyny Olszewskiej. Cotygodniowe zbiórki odbywają się w każdy czwartek o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.

Każda zbiórka to fantastyczna przygoda dla Zuchów, podczas której uczą się nowych rzeczy, odkrywają  sekrety świata  a także super się razem bawią.

Chcesz zostać Zuchem – przyjdź na zbiórkę.

Zapraszamy

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość