203752 odwiedzin
Walentynki w „dwójce”

14 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie odbyły się huczne obchody Dnia Świętego Walentego powszechnie zwanego Dniem Zakochanych.

Uczniowie przypomnieli sobie skąd przybyło do Polski to święto, kto jest jego patronem i jakie zwyczaje się z nim wiążą. Tego dnia w szkole odbył się konkurs walentynkowy, do którego przystąpiło 12 par z klas IV – VI. Dziewczęta i chłopcy biorący udział w konkursie wykazali się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością.

Przygotowane zadania konkursowe stanowiły dla nich nie lada wyzwanie. Pary musiały wykazać się znajomością przysłów o miłości oraz wiedzą o tematyce walentynkowej. Ponadto, zadaniem każdej dziewczynki z pary było właściwe nazwanie części garderoby czy też przedmiotu, który kojarzony jest głównie z mężczyzną.

Zaś chłopcy mieli za zadanie wykonanie makijażu i fryzury swojej koleżance z pary. Najwięcej emocji wywołała konkurencja, w której pary prezentowały swoje umiejętności taneczne. Najtrudniejsze okazało się zadanie, w którym rywalizujące ze sobą pary musiały przetłumaczyć zwroty o tematyce miłosnej z języka angielskiego na język polski, a następnie powtórzyć je w języku portugalskim.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki. Zdobywcy I miejsca to: Karolina Włodarska i Kacper Dąbrowski z klasy IVb oraz Oliwia Rogowiec i Sebastian Szewczyk z klasy Vb. Z II miejsca cieszyli się: Wiktoria Giersz i Mateusz Kukieła z klasy IVb oraz Zuzanna Krendzelak i Filip Szufliński z klasy IVa. III miejsce zdobyli: Katarzyna Borowiak i Mateusz Caban z klasy Vb oraz Patrycja Felczak i Adam Orliński z klasy Va.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Gratulujemy serdecznie zwycięzcom!

Więcej zdjęć >>>

15.02.2014