Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie w 2019 roku realizuje Rządowy program  „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. W ramach programu uzyskaliśmy wsparcie finansowe  w kwocie 15 000 zł (w tym 3 000 zł - wkład własny organu prowadzącego) na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Zakup książek w ramach dotacji był  dużym i czasochłonnym wyzwaniem. Tworząc listę książek do kupienia braliśmy pod uwagę opinie uczniów, którzy swoje propozycje książkowe wrzucali do ”Skrzynki życzeń czytelniczych”.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 981 egzemplarzy nowych książek dla dzieci i młodzieży, w tym o lektury szkolne.  Doposażenie naszej biblioteki w książki do czytania pozaedukacyjnego – dla przyjemności niewątpliwie wpłynie na  większe zainteresowanie uczniów czytaniem.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu akcjach i wydarzeniach promujących czytelnictwo m.in.: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, Międzynarodowy Dzień Kropki, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Dni Książki, Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady, Tydzień Głośnego Czytania, Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam jak czytam”.

Zapraszamy do biblioteki po nowości książkowe.

21.11.2019