Szkoła pamięta! 6a pamięta!

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”

Zbliżające się listopadowe święta to czas zadumy i refleksji. Czas spotkań z tymi, którzy są blisko i z tymi, którzy już odeszli. Szczególną troską otaczamy w tym czasie groby naszych bliskich zmarłych, ale nie zapominamy też o bohaterach naszej wolności. Pamięć i cześć to jedyne, co możemy im ofiarować. W środę, 30 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, klasa VIa wraz z wychowawcą wybrała się na pobliski cmentarz, by na grobach żołnierzy zapalić symboliczny znicz i chwilą ciszy uczcić bohaterów drugiej wojny światowej. Wizyta na cmentarzu wojennym jest naszą coroczną tradycją, ale w tym roku szkolnym ma szczególny charakter, gdyż nawiązuje do akcji MEN „Szkoła pamięta”, do której włączyła się także nasza placówka. W ramach przedsięwzięcia uczniowie palili znicze i wspominali ważne dla naszej historii wydarzenia.

30.10.2019