Dzień Papieski

We wtorek 22 października, uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani katechetki, Marioli Majcher, zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły na uroczystość z okazji obchodów Dnia Papieskiego.

W tym roku już 19. raz w ten sposób czcimy pamięć papieża – Polaka Jana Pawła II, Karola Wojtyły, wyniesionego na ołtarze 1 maja 2011roku. Warto przypomnieć, że Dzień Papieski został ustalony na 16 października na pamiątkę uroczystego rozpoczęcia  pontyfikatu Jana Pawła II.

Uczniowie we wzruszający sposób przypomnieli sylwetkę naszego papieża, jego zasługi dla świata i Polski oraz jego najpiękniejsze myśli. Wiersze i mądre powiedzenia Karola Wojtyły przeplatane były pięknymi pieśniami wykonanymi przez ósmoklasistów. Nie zabrakło  wśród nich ulubionej pieśni papieża, czyli popularnej „Barki”.

To była niezwykle poruszająca i wzruszająca uroczystość.

22.10.2019