Akcja „Przerwany marsz...” – 2 września 2019r.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie włącza się do udziału w akcji „Przerwany marsz…” z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Współorganizatorami wydarzenia są: Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Środowisk Dzieci Wojny, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie „Dumni z Polski” oraz Stowarzyszenie „Dzieci Wojny w Polsce”.
W dniu 2 września 2019r., w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z osobami urodzonymi do 8 maja 1945r., wspólnie będzie mogło uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020r.
Przekroczenie progów szkół/klas przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.
Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.
Będzie również wyrazem szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii.

Zachęcamy, aby 2 września 2019r. wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w naszym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny
do uczestniczenia w inauguracji roku szkolnego 2019/2020.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego,
który towarzyszy Polakom od wielu lat.

W ten sposób w całej Polsce stworzona zostanie możliwość międzypokoleniowego dialogu, który będzie cennym doświadczeniem dla uczniów.

31.08.2019