208237 odwiedzin
„Jak nie czytam , jak czytam”

„Jak nie czytam , jak czytam”.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie  włączyła się w ogólnopolską akcję masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja polega na biciu rekordu w czytaniu książek w jednym momencie, a jej celem jest oczywiście promocja czytania dla przyjemności oraz kreowanie mody na czytanie. Uczniowie pokazują, że wbrew powszechnej opinii czytają książki i czerpią z tego radość.  Czytanie kojarzy się im pozytywnie – jako relaks, rozrywka, sposób na spędzenie wolnego czasu.

W naszej szkole wydarzenie zostało poprzedzone ogłoszeniem klasowego konkursu na plakat promujący czytanie. W przeddzień akcji plakaty konkursowe zostały wyeksponowane na hallu szkolnym, tak aby każdy uczeń mógł oddać głos na pracę, która jego zdaniem jest najlepsza. Uczniowie byli bowiem jurorami w tym konkursie. Następnego dnia kolorowe plakaty dekorowały okna i główne wejście do szkoły ciesząc oczy wszystkich wchodzących.

W tej najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce uczestniczyła cała społeczność szkolna. W piątek, 7 czerwca, na 3 godzinie lekcyjnej uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli na boisko szkolne. Przez 15 minut czytaliśmy swoje książki. Ciche czytanie zakończył „nieokreślony gwar” – na hasło start każdy uczestnik głośno przeczytał kilka zdań ze swojej książki.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięte  zostały także konkursy biblioteczne. Wręczyliśmy narody dla najlepszych czytelników, dla najbardziej zaczytanych klas oraz  za najciekawsze plakaty promujące czytelnictwo.

Spotkanie było doskonałą okazją do budowania pozytywnych skojarzeń z czytaniem. Pokazaliśmy, że czytaniu może towarzyszyć atmosfera zabawy i radości, sprawiliśmy, że cała szkoła rozłożyła się wygodnie na trawie i wspólnie poczytała.

więcej zdjęć >>>