200380 odwiedzin
Rodzinnie w Dwójce

W piątek, 24 maja, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 przeżywała wielkie rodzinne świętowanie na trawie. Piknik rodzinny pod hasłem „Kreatywni, aktywni,

z pomysłem” był wspaniałą okazją do spotkania się całych rodzin z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, dlatego szkolne boisko pokryło się kocami, na których zasiedli rodzice i dzieci, a także babcie i dziadkowie. Atmosfera radosnej zabawy towarzyszyła nam przez cały dzień. Organizatorzy imprezy zapewnili dzieciom i rodzicom moc atrakcji na scenie i na boisku. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. W piknikowym menu znalazły się soki, napoje, jogurty, pizza i słodycze. Nad wszystkim czuwał dyrektor SP2, pan Dariusz Kosiński.

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, na płycie boiska ustawiono dmuchane zjeżdżalnie oraz namioty inspirujące do kreatywności i dziecięcej twórczości. Były wśród nich strefy: „Junior Odkrywca”, „Robotyka – matematyka”, Strefa Przedszkolaka, „Świetlica w szkole”. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się wozy strażackie z PSP w Sochaczewie. Odbył się także pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez panią Jolantę Rędzińską.

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał dyrektor szkoły wraz z przewodniczącym Rady Rodziców - panem Adamem Klochem. Rolę konferansjerek pełniły pani Anna Nicewicz-Figat i pani Ewa Winkler.

Już od pierwszych chwil na scenie pojawiali się młodzi artyści, prezentujący swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne. Repertuar był tak bogaty, że scena ani na chwilę nie pustoszała. W tym roku dyrektor pragnął szczególnie wyeksponować twórczość artystyczną naszych uczniów, dlatego to oni królowali na scenie. Jako pierwsze wystąpiły dzieciaki z klas 0-III. Wykonały tańce i piosenki przygotowane pod czujnym okiem wychowawców. Klasy starsze zaprezentowały krótki program o patronce szkoły – Marii Konopnickiej oraz zachwycający pokaz tańca towarzyskiego Zuzi Stępień z partnerem tanecznym i nowoczesnego w wykonaniu grupy Smile Crew.

Nowym i ciekawym pomysłem było wspólne muzykowanie uczniów i nauczycieli. Podczas krótkich wystąpień publiczność wysłuchała utworów instrumentalnych na wiolonczelę, altówkę, klarnet, fortepian i skrzypce. Wystąpili: Ewelina Krzyżanowska, Szymon Konik, Basia Krupa, Daria Bodal, Julia Gala i Zosia Łażewska. Młodym artystom na pianinie i akordeonie towarzyszyli nauczyciele muzyki, pani Katarzyna Proch oraz pan Dariusz Kosiński. Ten niecodzienny koncert w tak urokliwej scenerii zapamiętamy na długo.  Niezwykle barwnym punktem programu był występ Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek” prowadzonego przez panią Katarzynę Proch i panią Kingę Przybylską. Zespół zaprezentował tańce i pieśni w narodowym wydaniu. Następnie pani Kasia poprowadziła zajęcia z Zumby, w które włączyły się nie tylko dzieci, ale i rodzice.

Gorąco oczekiwanym wydarzeniem scenicznym była premiera musicalu „Akademia pana Kleksa” przygotowanego przez szkolne koło teatralne pod opieką pani Justyny Miziołek oraz z udziałem tancerzy z klasy szóstej. Widowisko wzbudziło ogromne emocje, tym bardziej że w rolach głównych wystąpili nauczyciele. Kaczkę Dziwaczkę zagrała pani Katarzyna Proch, a w postać pana Kleksa wcielił się sam dyrektor – pan Dariusz Kosiński.  O dekorację zadbała pani Katarzyna Milczarek, a więc było barwnie, tanecznie i wesoło.

Zwieńczeniem imprezy była wspólna zabawa z zespołem rodzinnym „Paula  i Sławomir”. Wszyscy bawili się znakomicie i chętnie zostaliby na pikniku dłużej.     Mamy nadzieję, że tegoroczny piknik rodzinny na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej i zachęci do jeszcze bardziej licznego udziału w kolejnych edycjach. Warto podkreślić, że zarówno rodzice,  jak i dzieci bardzo ciepło wyrażali się o imprezie, zaś dyrektor szkoły, pytany o wrażenia, powiedział:  - Cieszę się, że wszystko się udało. Było tak, jak zaplanowałem. Ale najbardziej jestem dumny z moich uczniów!

Podziękowania należą się sponsorom, bez których organizacja pikniku nie byłaby możliwa. Dziękujemy: Radzie Rodziców,  firmom „Bakoma”, „Carrefour”, „Kontigo”, Państwu Kamili i Krzysztofowi Kłosom, Panu Grzegorzowi Buczyńskiemu i Arkadiuszowi Pętlakowi, Salonowi Kosmetycznemu „Ann-Studio”, Drukarni VILPOL, OSP Budy Stare.

więcej zdjęć >>>