196952 odwiedzin
Wyniki IV edycji Powiatowego Konkursu „List do…”

W tym roku chcieliśmy zainspirować młodzież do napisania listu do ojca. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Uczniowie klas IV-VIII  w piękny, często wzruszający sposób, pisali o swoich tatusiach. Podkreślali ich ogromną rolę w  wychowaniu i dorastaniu.

Wiele listów, oprócz podziękowań, wyrazów wdzięczności za wychowanie i poświęcenie, poruszało też problemy trudnych  relacji z tatą. Z treści listów bije wielka miłość, ale i żal, rozczarowanie, że kontakty te są czasami trudne, okupione łzami i wzajemnym niezrozumieniem. Z drugiej strony widać ogromną potrzebę tej więzi, nawet wtedy, kiedy była ona sporadyczna, niepełna, wynikająca z trudnych, często zaburzonych stosunków rodzinnych bądź spowodowana dramatycznymi zdarzeniami, jak śmierć taty.

Na  IV edycję konkursu „List do…” wpłynęło 55 listów z 11 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim. Są to: szkoły podstawowe z Giżyc, Kozłowa Biskupiego, Wyczółk, Iłowa, Teresina, Paprotni, Kozłowa Szlacheckiego oraz  szkoły z Sochaczewa, czyli SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6 oraz nasza „Dwójka”.

Staraliśmy się wybrać najciekawsze prace, a przy tym docenić każdą ze szkół i podziękować nauczycielom, którzy zmobilizowali swoich uczniów do konkursowych zmagań.

Jury, złożone z nauczycielek języka polskiego, postanowiło przyznać następujące nagrody  i wyróżnienia, zwracając uwagę nie tylko na treść, formę i kompozycję listu, ale szczerość i oryginalność wypowiedzi.

I miejsce- Aleksandra Szybka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni

II miejsca przyznano ex aequo dla: Filipa Włodarczyka ze Szkoły Podstawowej  im. św. M. Kolbego w Teresinie oraz dla Oliwii Kaloty ze Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim

III miejsce ex aequo: Fabian Piątkowski ze Szkoły Podstawowej  im. Wojska Polskiego w Giżycach oraz Karolina Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Wyczółkach

Wyróżnienia otrzymali:

- Marcelina Więcek- Szkoła Podstawowa  im. K. Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim

- Wiktoria Gałkowska- Szkoła Podstawowa nr 3 im. B. Krzywoustego w Sochaczewie

- Julia Kobylińska- Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla W. Jagiełły w Sochaczewie

- Leszek Wojda - Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Kozłowie Szlacheckim

- Arkadiusz Zając- Szkoła Podstawowa  im. Marszałka J. Piłsudskiego w Iłowie

- Natalia Przemyłska - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Sochaczewie

- Nikita Harkusza - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Sochaczewie

- Michalina Kalinowska- Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

- Amelia Ratajczak - Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie

- Natalia Sowik- Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Sochaczewie.

Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się

26 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w sali 25.

Dyrekcja SP nr 2 oraz organizatorzy konkursu

28.03.2019