„Jeżycjady”

III Ogólnopolskie czytanie „Jeżycjady”.

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo. 18 marca uczniowie klas piątych uczestniczyli w 3 edycji Ogólnopolskiego czytania „Jeżycjady” - popularnej serii książek dla dzieci i młodzieży, autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Akapit Press.

W trakcie spotkania poznaliśmy bohaterów pierwszego tomu cyklu pt. „Szósta klepka”. Do przeczytania książki zachęcała publiczność uczennica kl. 5c, która zaprezentowała swoje wrażenia z lektury. Głośne czytanie stało się inspiracją do dyskusji na tematy przedstawione w książce. Spotkanie przebiegło w pozytywnej, radosnej atmosferze, co mamy nadzieję zaowocuje licznymi odwiedzinami w szkolnej bibliotece.

Więcej zdjęć >>>