198064 odwiedzin
Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

Bibliotekę szkolną, 22 lutego, odwiedziły Jagódki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Sochaczewie. Dzieci zobaczyły jak wygląda królestwo książek i dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, dlaczego książki ułożone są na półkach według pewnego porządku, kto może korzystać z biblioteki szkolnej oraz jak trzeba się w niej zachowywać i dlaczego.

Przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały o pracy bibliotekarza, chętnie włączały się w dyskusję. Świetnie podawały przykłady próśb, jakie może mieć książka do dzieci, po tym, jak obejrzały książkę zniszczoną i nową. Jagódki poznały teatrzyk kamishibai oraz wysłuchały bajki „Groszki”. Chętnie uczestniczyły w zabawie, polegającej na  odgrywaniu roli bohatera czytanej historii oraz wykonały pracę plastyczną. Spotkanie zakończyło się wesoła zabawą w kole.

Dziękujemy za wizytę w naszej bibliotece.

25.02.2019