203753 odwiedzin
Uwaga - mundurowi w naszej szkole

W ramach WSDZ w środę 23. 01 w naszej szkole gościliśmy panią Monikę Wojdas -żołnierza zawodowego / JW. 1560/ z 38 Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej, wchodzącego w skład 3 Warszawskiej  Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Brygada  stacjonuje w Bielicach k / Sochaczewa. Nasz gość  /młoda osoba o dziewczęcym wyglądzie/ wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci z klas 3 ,4 b, 5 c i 6b. Uczniowie z  zaciekawieniem  oglądali przyniesiony przez gościa sprzęt i prezentowane zdjęcia , słuchali o obronie ojczyzny, o poświęceniu ,  posłuszeństwie oraz o codziennej pracy żołnierza – kobiety w  wojsku. Pani Monika odwiedziła również najmłodszych. Maluchy z zerówki  nie przestraszyły się munduru i oprzyrządowania „zawodowca”, poprosiły o naukę musztry i salutowania  a na koniec rozbroiły naszego żołnierza - przytulasom i uściskom nie było końca. Zawód żołnierza bardzo się dzieciom podobał.

Serdecznie dziękujemy pani Monice i życzymy spokojnych służb.

W czwartek 24. 01 br  klasa 5 c  gościła tatę Antka -dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie mł. bryg. mgr inż. Macieja Bieńczyka. W naszej szkole często gości straż pożarna, ale ta wizyta miała zupełnie inny charakter. Dowiedzieliśmy się, że być strażakiem to nie tylko gasić pożary, ratować mienie i ludzi w powodzi czy ściągać kocięta z drzew. To szeroko zakrojone działania z  ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego czy  medycznego.  To również szereg innych stanowisk powiązanych z ww działaniami - logistyka, budownictwo, kształcenie kadr …. itd. Dowiedzieliśmy się również, że  strażak to nie jest  zawód tylko dla mężczyzn. Ale ten kogo widzicie  w akcji musi  być nieskazitelnie zdrowym, wysportowanym, odważnym, dobrze wyszkolonym,  mieć pasję pomagać innym ….. . Przy okazji rozmowy gość przestrzegał  nas  też przed niewłaściwym korzystaniem z lodowisk, górek do zjazdów, nakreślił zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

Dziękujemy tacie Antka i życzymy jak najmniej wyjazdów na akcje.

koordynator ds. WSDZ

30.01.2019