Czy znasz te zawody?

W ramach działań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego  12 grudnia 2018 roku klasy piąte poznawały pracę różnych zawodów. Przy okazji wycieczki do Żelazowej Woli dowiedzieliśmy się  co sądzą o swej pracy nauczyciel - wychowawca przedszkola,  dyrektor przedszkola, kierowca autobusu oraz manager w restauracji McDonalds. To były bardzo ciekawe doświadczenia. Dziewczętom najbardziej podobała się praca z małymi dziećmi, razem z chłopcami nie mogliśmy oderwać ich od najmniejszych pociech z ‘’Wesołych Tuptusi ‘’. Chłopcy preferowali raczej stanowisko dyrektora przedszkola - najbardziej podobał się im gabinet szefowej placówki.  Ciekawie o swej pracy opowiadał nam również pan kierowca PKS, który tego dnia wiózł nas na wycieczkę. Ale najtrudniejszą pracą wydaje  nam się funkcja managera restauracji – dowodzenie zespołem, kontakt z klientami / sprostanie ich wymaganiom, nastrojom/ - to bardzo ważna  umiejętność  w dzisiejszych czasach .

Kilka dni wcześniej byliśmy  również w zakładzie fryzjerskim ’’Pod palmami ‘’. Pani Agnieszka bez problemu zainteresowała wszystkich swoją pracą i w międzyczasie  sprawnie ‘’uporządkowała ‘’ niektórym  włosy. Myślę, że wielu z nas wkrótce wybierze się do tej właśnie pani fryzjerki. Bardzo dziękujemy wszystkim ww. osobom, które  sprawnie, konkretnie,  ciekawie i na przykładzie pokazały  nam rolę i zadania każdego z ww. zawodów. Widać że nasi rozmówcy lubią swoją pracę i na pewno są specjalistami w swoim fachu. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.

08.01.2019