Jasełka 2018

Jasełka

W piątek 21 grudnia 2018r. klasa 0a przygotowała przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie śpiewane kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc” oraz zaśpiewana przez wszystkich uczniów w szkole kolęda „Wśród nocnej ciszy”, rozbrzmiewające pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko, świeć” i „Kołysanka dla dzieciątka”, wysławiający Bożą Dziecinę pasterze oraz tańczące aniołki, pozwoliły uczniom przygotować się wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Historię narodzenia Pana Jezusa, oprócz aniołków i pasterzy, zaprezentowali również trzej królowie, a także Józef i Maryja. Podniosły charakter wydarzenia został podkreślony poprzez ciekawe stroje uczniów. Wychowankowie klasy 0a zakończyli występ życząc uczniom i nauczycielom: świątecznego nastroju w domach, radosnego pokoju w sercach, zdrowia i ciepła rodzinnego, wspaniałego Nowego Roku oraz oczywiście Wesołych Świąt. Nad całością przedstawienia czuwały wychowawczynie klasy: Pani Paulina Majewska i Pani Małgorzata Ksyna- Koper.

więcej zdjęć >>>

22.12.2018