Mistrz Tabliczki Mnożenia

30 października w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Miejski Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Wzięło w nim udział dwunastu uczniów z sochaczewskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 2. Podczas rozwiązywania zadań, uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, a także zastosowaniem jej do rozwiązywania problemów matematycznych. Jury wyłoniło laureatów, którzy otrzymali nagrody i dyplomy. Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Dominik Wrzesiński (SP3), II miejsce zajął Paweł Bodal (SP2), a III Piotr Pakuński (SP4). Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i otrzymali w prezencie po komplecie kredek. W trakcie obrad jury, uczestnicy konkursu układali piramidę matematyczną, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. To była ciekawa forma zainteresowania uczniów matematyką i wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja konkursu.

nauczycielki matematyki SP2

więcej zdjęć >>>