,,Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki”

W piątek 26 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. Od początku roku szkolnego trwały przygotowania do tej ważnej uroczystości. Dzieci wytrwale ćwiczyły wiersze i piosenki oraz kroki poloneza. Punktualnie o godzinie 15.30 do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach poloneza wkroczyły pierwszaki w strojach galowych i uroczystość została rozpoczęta. Dyrektor szkoły pan Dariusz Kosiński powitał Burmistrza Miasta pana Piotra Osieckiego, Wicedyrektor p. Ewą Zielińską oraz wszystkich uczniów, rodziców i gości. Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały program artystyczny, z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie pan dyrektor oraz pan burmistrz wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców. Następnie dzieci świętowały w klasach. Ten wyjątkowy dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu radości i sukcesów szkolnych.

więcej zdjęć >>>