Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

‘’Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi umiał udzielać pierwszej pomocy, udało by się uratować w ciągu roku milion osób…’’

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego właśnie dnia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przy współpracy z różnymi instytucjami organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W sumie w ubiegłym roku w akcji wzięło udział 85 tysięcy stu uczestników. W tym roku swoją cegiełkę w biciu rekordu już kolejny raz  dołożyła  nasza szkoła. W wydarzeniu wzięło udział 100 uczniów i nauczycieli. Punktualnie o godz.12.00 podjęliśmy akcję . Do dyspozycji mieliśmy 1 fantom i 7 Lalek Any. Przez 30 minut prowadziliśmy resuscytację. Mamy nadzieję że, każdy  z uczestników tego wydarzenia będzie potrafił udzielić pierwszej pomocy i uratować życie poszkodowanego.

Więcej zdjęć >>>

20.10.2018