Droga do wolności z Ignacym Paderewskim

8 Października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekonstrukcji przejazdu wielkiego mistrza Ignacego Jana Paderewskiego  przez Sochaczew. Zebraliśmy się wszyscy na peronie Muzeum Kolei Wąskotorowej by wraz z nim wyruszyć w historyczną podróż. Po krótkim wprowadzeniu w wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę wszyscy zebrani wsiedli do zabytkowego pociągu i udali się do Chodakowa. Tam głównego bohatera rekonstrukcji powitali uczniowie sochaczewskich szkół oraz orkiestra. Po uroczystym przejściu ulicami Chodakowa nasi uczniowie i wszyscy uczestnicy tego  wydarzenia udali się do SCK, a tam czekała na wszystkich teatralna uczta w wykonaniu młodzieży z LO im. Fryderyka Chopina. Spektakl „Paderewski, który wygrał Polskę na fortepianie” przypomniał życie, twórczość i działalność polityczną wielkiego mistrza. Po spektaklu wróciliśmy sochaczewską kolejką do szkoły.