Wyprawa do Centrum Nauki Kopernik

W piątek 5 października na nieoczekiwaną wyprawę do Centrum Nauki Kopernik

w ramach projektu „Rozwijanie Kompetencji Kluczowych Uczniów SP nr 2” zaprosił uczestników projektu z klas szóstych pan dyrektor Dariusz Kosiński.

Po rozdaniu biletów wstępu i przypomnieniu zasad zwiedzania uczniowie pod okiem swych opiekunów odwiedzali najciekawsze stanowiska doświadczalne, przeprowadzali samodzielnie eksperymenty.

Najwięcej wrażeń przyniosła im galeria Świat w Ruchu,  najbardziej dynamiczne miejsce w całym Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli sprawdzić , jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło. Była to również znakomita okazja do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi. Wiele emocji wzbudziły stanowiska wodne, fotograficzne czy związane z budową i funkcjonowaniem organizmu człowieka.

Czterogodzinny pobyt w tym niezwykłym miejscu nie tylko  poszerzył wiedzę uczestników wycieczki, ale dostarczył im niezapomnianych wrażeń.