Dzień Nauczyciela na wesoło

W poniedziałek 15 października cała szkolna społeczność świętowała Dzień Komisji Edukacji Narodowej, czyli po prostu Dzień Nauczyciela.

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, a zaczęła od wystąpienia pana dyrektora - Dariusza Kosińskiego, który przypomniał wszystkim, skąd wywodzi się to święto i jakie ma znaczenie. Złożył też serdeczne życzenia

i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Potem pani Agnieszka Domańska, nauczycielka historii, w krótkiej prezentacji przypomniała historię powstania  Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego ministerstwa oświaty.

Następnie  uczniowie klasy VIII b w krótkim wystąpieniu podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trudną i ciężką pracę, czego wyrazem były  drobne upominki z życzeniami.

Jednak głównym punktem programu był występ kabaretowy naszych ósmoklasistów pod tytułem „Tajne posiedzenie rady pedagogicznej na uchodźstwie”.

W zabawnej scence w piwnicy przerażeni nauczyciele dowiadują się o zmianach. Od tej pory to nie oni, ale ich będą oceniać uczniowie, którzy przejęli władzę w szkole, zajęli pokój nauczycielski, spędzając nauczycieli do piwnicy, aby ci mogli wreszcie się porządnie wyspać w śmiesznych piżamach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i po ingerencji woźnego, pana Janka, nauczyciele wrócili na swoje miejsce, czyli do klas z niesfornymi uczniami.

W rolę dyrektora wcielił się Ignacy Krzemiński, wuefisty- Kajtek Szydłowski, panią od języka polskiego zagrała Weronika Janiszewska, panią od matematyki- Patrycja Sochala, a panią od biologii- Julka Cieślak.

Uczniowie VIIIb kolejny raz udowodnili, że są nie tylko świetni w klasie, ale i na kabaretowej scenie, w czym pomogły im nauczycielki: pani Katarzyna Proch i pani Elżbieta Cieślak. Piękne dekoracje przygotowała niezastąpiona pani Katarzyna Milczarek, a prezenty z życzeniami przygotowały nauczycielki szkolnej świetlicy.