Witajcie wakacje

Witajcie wakacje!

W czwartek, 21 czerwca podczas dnia z wychowawcą, najpierw wszyscy uczniowie  uczestniczyli we Mszy świętej, a potem wzięli udział w apelu na szkolnym boisku.

Uroczystość rozpoczęła się od zabawnego kabaretu  pt. „Niedokończona lekcja” w wykonaniu uczniów klas siódmych pod kierunkiem pani Katarzyny Proch i pani Elżbiety Cieślak. Po przedstawieniu, które wprowadziło wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój i zostało nagrodzone gromkimi brawami, głos zabrał nasz pan dyrektor, Dariusz Kosiński, który gratulował i wyróżnił dyplomami wszystkich tych uczniów, którzy odnieśli w mijającym roku szkolnym znaczące sukcesy w sporcie, konkursach przedmiotowych, redagowali szkolną gazetkę „Bez Tytułu” czy wspierali pracę szkolnej biblioteki.

Jednak właściwe zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbyło się 22 czerwca o godzinie 9.00.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego  i odśpiewaniu hymnu pan dyrektor powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Wśród gości był przewodniczący Rady Miasta, pan Sylwester Kaczmarek -  absolwent naszej szkoły, przewodniczący Rady Rodziców, pan Adam Kloch, licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.

Nasz pan dyrektor w krótkim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny, podkreślając liczne sukcesy uczniów i wkład pracy wszystkich pracowników szkoły w jej właściwe funkcjonowanie. Wspomniał o najważniejszych szkolnych wydarzeniach, jak świetne wyniki ewaluacji z kuratorium, obchody 100- lecia naszej szkoły czy liczne imprezy sportowe.

Przede wszystkim jednak gratulował uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, wśród których znajduje się aż 19 stypendystów, których średnia ocen na świadectwie przekracza 5,50.

Po wręczeniu nagród,  listów pochwalnych i przemówieniach z życzeniami wspaniałych wakacji wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ponowny występ  kabaretu siódmoklasistów, który rozbawił publiczność i został nagrodzony ogromnymi brawami.

Ostatnim punktem dnia były spotkania uczniów  z wychowawcami, gdzie wręczono im świadectwa i dziękowano nauczycielom za ich trudną i ciężką pracę, by na koniec życzyć wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

więcej zdjęć  >>>

23.06.2018