Cztery pory roku w wierszu i piosence

Pod takim hasłem 11 kwietnia w naszej szkole  odbyła się II edycja konkursu propagującego zdolności recytatorskie i wokalne najmłodszych, czyli przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

W tegorocznych zmaganiach konkursowych wzięło udział 20 solistów i 7 zespołów z pięciu sochaczewskich przedszkoli i sześciu szkół podstawowych z naszego miasta.

Jury w składzie: Ewa Kaczorowska, Katarzyna Proch i Elżbieta Cieślak oceniało konkursowiczów w dwóch kategoriach: recytacja i występy wokalne, biorąc pod uwagę odpowiedni dobór repertuaru, jego interpretację i ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, ruch, strój).

Po powitaniu przybyłych gości przez pomysłodawczynię i główną organizatorkę konkursu, panią wicedyrektor Ewę Zielińską, głos zabrał dyrektor szkoły, pan Dariusz Kosiński, który przeprowadził  krótki trening głosowy, dzięki czemu zostały nie tylko rozładowane emocje uczestników, ale poprawiły się też ich humory dzięki miłej i przyjaznej atmosferze.

Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom wykonawców był nie tylko wyrównany, ale i bardzo wysoki. Wszystkich zachwycały piękne, kolorowe stroje starannie dobrane do tematyki utworów, ciekawe układy ruchowe, ale przede wszystkim niezaprzeczalny wdzięk małych artystów.

Po długich i burzliwych naradach jury wyłoniło najlepszych.

W kategorii soliści- recytacja

I miejsce zajęła Dorota Targaszewska z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,

II miejsce przypadło dla Jakuba Gersa z Miejskiego Przedszkola nr 6, a

III dla Anastazji Bregu z SP nr 2.

Wyróżnienia uzyskali: Adam Jarota z Miejskiego Przedszkola nr 7 i Juliusz Sowacki z SP nr 6.

W kategorii soliści- piosenka najlepszą okazała się Dorota Stefańska z SP nr 1,

II miejsce zajęła Jagoda Kochańska z SP nr 7, a

IIIZuzanna Szymańska z Miejskiego Przedszkola nr 6.

Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia dla: Marysi Kochanowskiej z Miejskiego Przedszkola nr 7, Zosi Jasińskiej z SP nr 4 oraz Gabrieli Domitrz z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola.

W kategorii występów zespołowych

I miejsce zdobył zespół „Motylki” (Aleksandra Haba, Hubert Szumski) z Miejskiego Przedszkola nr 4, który zachwycił wszystkich zabawnym wykonaniem popularnej piosenki „Stokrotka”.

II miejsce ex aequo zajęli przedstawiciele SP nr 7 (Jagoda Kochańska, Maja Birnbaum, Marta Pleban, Katarzyna Miciałkiewicz, Wojciech Zygmunciak) za piosenkę „Kukułeczka” oraz Miejskiego Przedszkola nr 4 (Małgorzata Kosińska i Agata Stępień) za piękne rapowanie w piosence „Muchy w nosie”.

III miejsce zdobył zespół z Miejskiego Przedszkola nr 7 (Maja Lewandowska, Milena Lewandowska, Marysia Lasocka, Julia Grzelak, Amelia Modelewska) za wykonanie piosenki „Pachnąca wiosna”.

Uroczyste wręczenie nagród  odbędzie się 22 maja w naszej szkole podczas uroczystego podsumowania całego projektu  „Cztery Pory Roku w Dwójce”.

Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i zapraszamy za rok!

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu konkursu: paniom Ewie Kaczorowskiej, Małgorzacie Ksynie – Koper, Beacie Maciejewskiej i Katarzynie Milczarek.

11.04.2018