Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Literackiego „List do …”

W piątek 23 marca  w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „List do…”, którego organizatorami są nauczyciele języka polskiego.

Tegoroczny konkurs wiązał się tematycznie  z obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu z klas IV-VII mieli za zadanie napisać list do bliskiej osoby  poświęcony roli ojczyzny w życiu człowieka, pojęciu i roli patriotyzmu dawniej i dziś.

Kolejny raz  zmagania konkursowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie z 8 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim  (szkoły podstawowe z Giżyc, z Teresina, z Wyczółk, Kozłowa Biskupiego oraz szkoły sochaczewskie  nr 3,4, 6 i 2) .

Prace uczniowskie pokazały, że młode pokolenie szanuje i kocha swoją ojczyznę, zna świetnie jej historię i bohaterów, którzy przelewali krew, abyśmy dziś mogli żyć w bezpiecznym kraju, podziwiać jego piękno i cieszyć się spokojnym życiem. Okazuje się, że dla uczniów szkół podstawowych ojczyzna, honor, poświęcenie, patriotyzm to nie są puste słowa.

Po krótkim powitaniu zaproszonych gości  przez dyrektora szkoły, pana Dariusza Kosińskiego, widzowie obejrzeli  program artystyczny związany  z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów klasy VIIa oraz chóru szkolnego.

Potem nastąpiło najważniejsze, czyli rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród dla autorów najciekawszych listów zarówno z etapu szkolnego jak i powiatowego.( listy nagród publikowane wcześniej na stronie naszej szkoły).

Organizatorzy konkursu dziękują panu burmistrzowi, Piotrowi Osieckiemu oraz Radzie Rodziców z SP 2 za wsparcie finansowe na zakup nagród książkowych dla laureatów, a także pani Agnieszce Domańskiej, panu Dariuszowi Kosińskiemu i pani Katarzynie Milczarek za oprawę słowno- muzyczną i plastyczną uroczystości. Słowa podziękowania kierujemy także do pani wicedyrektor , Ewy Zielińskiej i pracowników obsługi, za przygotowanie sali gimnastycznej na potrzeby naszej uroczystości.

Nauczycielki j. polskiego

27.03.2018