Dzień Bezpiecznego Internetu

„Mieć Internet fajna rzecz, każdy go powinien mieć …” pod takim hasłem w piątek 2 marca obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Najpierw uczniowie klasy IVb podczas krótkiego przedstawienia uświadamiali wszystkim, jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą Internet. W drugiej części widzowie, czyli uczniowie klas IV-VII, obejrzeli film „3…2…1…Internet” z Krzysztofem Hołowczycem w roli głównej. Nasz słynny rajdowiec, przedstawiając pięć kreskówek o cyberprzemocy („Dobry żart”), kontaktów online („Znajomi – nieznajomi”), ochrony danych w Internecie („Małe zdjęcia – duży problem”), poszanowania własności intelektualnej („Moja praca domowa”), uzależnienia od Internetu („Komputeromania”) w przystępny, ciekawy, a zarazem humorystyczny sposób mówił o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Cały pokaz miał formę warsztatów, które zmuszały widzów do aktywnego odbioru treści filmików poprzez aktywne rozwiązywanie problemów, jakie stawiano przed widzami na zakończenie każdej części. Uczniowie  dokonywali właściwych wyborów, wskazując, które zachowania bohaterów są bezpieczne, a które ryzykowne. Świadczy to o tym, że w większości uczniowie naszej szkoły zdają sobie sprawę z zagrożeń płynących z korzystania z Internetu i potrafią sobie z nimi radzić.

Dopełnieniem obchodów tego dnia była wystawka prac plastycznych, które wpłynęły na szkolny konkurs „Bezpieczny Internet” oraz wręczenie dyplomów  autorom wyróżnionych rysunków i plakatów.

1 miejsce zdobyły prace Amelii Ratajczak kl. VIa i Sandry Adamczewskiej z kl. IVa, 2 miejsce zajęła praca Katarzyny Szczepanik z IVb, a 3 miejsce zajęli Maciej Ciura z IVa i Kinga Gniwek z IVc.

06.03.2018